Hard

Тут обговорюються наявні або нові статті словників e2u.org.ua
Відповісти
Re.
Повідомлень: 198
З нами з: П'ят жовтня 01, 2010 5:28 pm

Hard

Повідомлення Re. »

Hard disk
Hard link
Твердий диск і тверде посилання?
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3778
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Hard

Повідомлення Andriy »

я б залучив тут порівняльний переклад: hard disk в цьому випадку є протилежним floppy disk (гнучкий диск), а не «м’який», тому мені здається «жорсткий» тут не є поганим варіантом, зокрема старі словники фіксують «жорстке волосся» на противагу «гнучкому»
з link ситуація схожа, протилежним є «символічне», яке по суті є «гнучким» (посилання йде за ім’ям, а не номером вузла) а не м’яким, тому тут теж жорстке здається ок
окрім того є ще SSD (solid-state disk) який (здебільшого) перекладається, як «твердотільний/твердотіловий», тому переклад hard disk, як твердий диск може внести неоднозначність
Bogdancev
Повідомлень: 247
З нами з: Сер вересня 01, 2010 1:51 pm

Re: Hard

Повідомлення Bogdancev »

solid-state - можна ще розуміти як "без механічно-рухомих частин".
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3778
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Hard

Повідомлення Andriy »

Bogdancev писав:solid-state - можна ще розуміти як "без механічно-рухомих частин".
теоретично можна, але лише як наслідок, і лише в контексті, бо це не є прямим перекладом «solid-state» (принаймні жодний тлумачний словник не дає «без рухомих частин» в означенні)
Bogdancev
Повідомлень: 247
З нами з: Сер вересня 01, 2010 1:51 pm

Re: Hard

Повідомлення Bogdancev »

Я не кажу про прямий переклад, просто для порозуміння, що це насправді є таке, можливо хтось дасть влучне означення.
В наступному (а можливо і в цьому) році планується випускати solid-state жорсткі диски - які вже дисками називати неправильно, бо там не буде саме диска, який обертається. Це буде електронна пам'ять, на кшталт флешки, але великого об'єму - "без рухомих (обертальних) частин".
Ще прикладом є реле - є механічні реле з соленоїдом, який заживлюється і притягує (відштовхує) контакти - рухомі частини. А є solid-state реле, які насправді являються польовими транзисторами (повністю електронні і не мають рухомих частин).
Re.
Повідомлень: 198
З нами з: П'ят жовтня 01, 2010 5:28 pm

Re: Hard

Повідомлення Re. »

Може, статичний?
Дмитро
Повідомлень: 136
З нами з: Вів грудня 04, 2012 7:10 pm

Re: Hard

Повідомлення Дмитро »

У цьому питанні я цілком підтримую думку Святослава Караванського і певен, що твердий диск якнайкраще відповідає англійському hard disk.
Re.
Повідомлень: 198
З нами з: П'ят жовтня 01, 2010 5:28 pm

Re: Hard

Повідомлення Re. »

Дмитро писав:У цьому питанні я цілком підтримую думку Святослава Караванського і певен, що твердий диск якнайкраще відповідає англійському hard disk.
Дякую, слушно. Хоча питання з антонімом залишається нерозкритим.

Між іншим, тут виграло тверде на державному рівні, попри консерватизм вікіпедії.
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”