Недостатньо і не досить

Помилки, знайдені при перевірці української граматики, а також пропозиції з покращення

Модератор: Анатолій

Відповісти
Vital
Повідомлень: 37
З нами з: Нед квітня 05, 2020 2:02 am

Недостатньо і не досить

Повідомлення Vital »

Порада замінювати "недостатньо" на "не досить", "мало", "не досталь":

https://r2u.org.ua/s?w=%D0%BD%D0%B5%D0% ... ghlight=on
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3778
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Недостатньо і не досить

Повідомлення Andriy »

«недостатньо» зафіксовано у Голоскевича
та в наукових словниках
Vital
Повідомлень: 37
З нами з: Нед квітня 05, 2020 2:02 am

Re: Недостатньо і не досить

Повідомлення Vital »

Тоді можна запропонувати урізноманітнити вживання. Бо виходить так, що тільки й уживають, що "недостатньо", бо воно найближче до рос відповідника. А про інші синоніми забули.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3778
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Недостатньо і не досить

Повідомлення Andriy »

Теоретично так, але це вже вищий рівень стилістики, до якого поки руки не дійшли.
Також треба знати стиль документа, бо якщо це науковий, то термінологія має бути узгоджена і тоді розмай рекомендувати не варто, але якщо худ-публічистичний, тоді так.
Vital
Повідомлень: 37
З нами з: Нед квітня 05, 2020 2:02 am

Re: Недостатньо і не досить

Повідомлення Vital »

Тоді можна так і додати примітку - "радимо вживати в такому-то стилі". Щодо наукового, то я б не панькався так із ним, бо від часів союзу там засіло так багато спотворень і відвертих росіянізмів, що не варто потурати цьому. Пам'ятаю, під час записування відеозанять "Всеукраїнської школи онлайн" я наполіг на використанні хоча б паралельно з радянським "дводольні рослини" (до речі, його виділяє як помилку в LT) старе словникове правильне слово - "двочасткові рослини" (бо "доля" у нас не є "частиною"). Довелося посперечатися з радянською методисткою з Донецька, але зрештою моє було зверху. У цьому, як мені здається, і є шлях повернення правильних слів - у рішучому впровадженні їх. Так же сталося зі "світлиною", "гвинтокрилом", "наразі", "наживо", "склянкою" - і зараз ніхто не заперечить ці слова.
Відповісти

Повернутись до “Помилки і пропозиції”