Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 2 статті
Запропонувати свій переклад для «изнемочь»
Шукати «изнемочь» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Изнемога́ть, изнемо́чь и (реже) Изнемога́ться, -мо́чься от чего – знемага́ти и (реже) знемага́тися, знемогти́ся и знемогти́ (редко знемо́житися, знемо́жіти) на що и з (від) чо́го, знеси́люватися, знеси́литися, виси́люватися и висиля́тися, ви́силитися, висна́жуватися, ви́снажитися, знебува́тися, знебу́тися, упада́ти, упа́сти на си́лах, з[о]немощі́ти и знемочні́ти з чо́го, через що, (от голода) охлява́ти, охля́сти и охля́нути (з го́лоду); см. Ослабева́ть 2, Истоща́ться. [І почала́сь та́я бі́йка, ві́йсько знемага́є (Рудан.). Ізнемі́г і в Бо́га про́сить по́мочі свято́ї (Рудан.). Від любо́ви знемага́ю (Св. П.). Знемі́гся-ж мов і задріма́в (Котл.). Ста́не навко́лішки і мо́литься собі́, аж по́ки знемощі́є (Грінч. II). Він знемо́жився, засну́в (Бор. п.). Тепе́р мо́жна зо́всім знебу́тися в мі́сті через голодува́ння (Берд. п.)].
-га́ть от голода, жажды, усталости – знемага́ти (сов. знемогти́ся) на го́лод, на спра́гу, на вто́му и з го́лоду, із спра́ги, з уто́ми, охлява́ти з го́лоду.
-га́ть от ран – знемага́ти (редко незмага́ти) на ра́ни. [Чи то сто́гне бра́нець-ли́цар, знемага́ючи на ра́ни (Л. Укр.). Не сплю я, не дріма́ю, а на ра́ни смерте́нні незмага́ю (Март.)].
-га́ть под тяжестью чего – знемага́ти під тягаро́м чого́.
Изнемо́гший, Изнемо́жё́нный – знемо́жений, знеси́лений, ви́снажений, ви́силений, знебу́лий, охля́лий. [Впав знемо́жений раб, стра́тивши си́ли свої́ (Ворон.). Прийми́ моє́ знебу́леє серде́нько (Л. Укр.)].
Изнемога́ющий
а) що знемага́є, знеси́люється
и т. д., що в (з)немо́зі, в знеси́ллі; б) см. Изнемо́жё́нный.
Изнемо́чь, см. Изнемога́ть.

Запропонуйте свій переклад