Подражающий

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Відповісти
xrju
Повідомлень: 61
З нами з: Чет квітня 14, 2011 12:50 am

Подражающий

Повідомлення xrju »

Подражающий = наслідувальний.

Приклади:
• Є в СУМі
• Ось Святослав Гординський, що в дитинстві втратив слух, багато вгадував з губів розмовника, а решту з письма, а сам говорив, не чувши себе, з неприродними павзами й інтонаціями, часом переходячи наче на мичання, — не зважаючи на це — поет, але наслідувальний у мові, наслідувальний і в поезії, але завжди готовий кинутися в бій за те, що йому здавалося політичними й національними або й малярськими цінностями, неймовірно працьовитий, але з природи речі не надто бажаний для розмови (Юрій Шевельов, Я, мені, мене… (і довкруги), 2001)
• Та коли той перший співак — скажімо в пісні «О, як гарно в надвечір'ї» — доходив до повторного «дзвони дзвонять» і починав наслідувальне «бім-бам-бом», то воно ставало басовим супроводом не тільки до слів «коли любиш», які саме починав другий співак, але й до початкових «О, як гарно», з якими, отримавши штурхана під ребра, вступав у музичний такт третій, а коли він досягав другої фрази мелодії, початкові слова знов переходили до першого співака, що, в свою чергу, передавав витримане в основному тоні, соковите «бім-бам-бом» другому, — і так весь час (Томас Манн, Доктор Фаустус, пер. Поповича, 1990)

Неправильний переклад — «наслідуючий».
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Подражающий

Повідомлення Кувалда »

додано. другий приклад до Подражательный
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”