Отличник

Обговорення нових та наявних статей сучасного словника
Відповісти
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Отличник

Повідомлення Анатолій »

Може, варто додати ще варіант «сумлінна людина». Бо слово це має два значення: 1) той, хто вчиться на відмінно; 2) Звання, що надається тому, хто дуже добре працює, сумлінно виконує свої обов'язки. // Той, кому надано це звання.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Отличник

Повідомлення Кувалда »

і в першому, і в другому випадку - відмінник
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Отличник

Повідомлення Анатолій »

Кувалда писав:і в першому, і в другому випадку - відмінник
Згоден, але до другого ще можна розширити.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Отличник

Повідомлення Кувалда »

запитайте трьох - десятьох своїх знайомих, як би вони одним словом позначили "сумлінну людину" і візьміть співвідношення тих, хто згадав "відмінника" (без підказки) до решти, якщо буде >0,2 - додам ;)
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Отличник

Повідомлення Анатолій »

Кувалда писав:запитайте трьох - десятьох своїх знайомих, як би вони одним словом позначили "сумлінну людину" і візьміть співвідношення тих, хто згадав "відмінника" (без підказки) до решти, якщо буде >0,2 - додам ;)
Щодо одного слова — згоден, але щодо «сумлінна людина», то цей варіант можна було б подати з позначкою «ще». У словнику, наприклад, слова «паніка» перекладається і один словом (переполох), і двома (сліпий жах). Вибирай, що кому до вподоби.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Отличник

Повідомлення Кувалда »

різниця між ними в тому, що паніка - пекреполох, паніка - сліпий жах. а відмінник - просто "сумлінна людина", це не точно і не влучно. ви не знаєте відмінників, які не були сумлінними? як на мене. таких задосить
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Отличник

Повідомлення Анатолій »

Кувалда писав:ви не знаєте відмінників, які не були сумлінними? як на мене. таких задосить
Я навіть знаю «заслужених» журналістів, які не дуже й того заслужили. (Сам у газеті працюю.) :D Нехай залишається просто відмінник. Думаю, якби це був словник синонімів, то такий варіант можна було б додати, а так…
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Отличник

Повідомлення Кувалда »

це, зокрема, і словник синонімів. але звязок має бути чіткішим
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей”