ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Питання, що не стосуються вмісту статей

Модератор: Анатолій

Чи подобається Тобі і чи є відчуттєво зрозумілим слово ЗДІБНИК (у ж.р. ЗДІБНИЦЯ)?

ТАК, цей новотвір є чудовим з усіх міркувань і відповідає усім приписам Української Мови!
3
75%
ТАК, це слівце не зовсім звичне, не зовсім зрозуміле, однак цілком придатне для широкого ужитку.
1
25%
НІ, слово не подобається, бо є доволі розмитим за значенням, інтуїтивно не зрозуміле.
0
Немає голосів
НІ, не подобається, бо це − лайно, а не новотвір! ;о)
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 4

Юрко ЗЕЛЕНИЙ
Повідомлень: 94
З нами з: Чет вересня 22, 2011 6:43 pm
Звідки: Čortkiv-Ternopil-Kyïv

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення Юрко ЗЕЛЕНИЙ »

Кувалда писав:Юрко, це наші гризоти, бо словник російсько-український ;) . Нам назву статті треба назвати російським словом
в кусі дєла! :)
Тож бо жарт був!
Хоча заразом: і відповідь усім тих, хто Українську вважає за недомову і стверджує, що в ній бракує слів...
Втім, вони тут не ходють :)
inna
Повідомлень: 98
З нами з: Пон листопада 29, 2010 9:22 am

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення inna »

Способный ученик - здібний учень, здібник. От вам і дитина!
А кому в українській мові бракує слів, нехай перекладе хоча б "лагідний", або терміни "густина, щільність", на які у них одна "плотность". Якщо наступний словник буде українсько-російський, побачимо великий дефіцит російських відповідників.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення Andriy »

Юрко ЗЕЛЕНИЙ писав: А що потрібно для того, аби завести статтю на способный? ;)
для «способный» є укр. відповідник «здібний», здається, це не той випадок, де потребуємо нового слова

P.S. переніс гілку в Загальні питання, бо формат не відповідає пропозиції на нову статтю
Юрко ЗЕЛЕНИЙ
Повідомлень: 94
З нами з: Чет вересня 22, 2011 6:43 pm
Звідки: Čortkiv-Ternopil-Kyïv

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення Юрко ЗЕЛЕНИЙ »

Andriy писав:
Юрко ЗЕЛЕНИЙ писав: А що потрібно для того, аби завести статтю на способный? ;)
для «способный» є укр. відповідник «здібний», здається, це не той випадок, де потребуємо нового слова
Повністю згоден, що це не той випадок, коли варто заводити окрему словникову статтю.
Можливо, буде достатньо ці новотвори просто додати до тієї, що вже існує − так би мовити, згадати у синонімічному ряду, переліком.
Andriy писав:P.S. переніс гілку в Загальні питання, бо формат не відповідає пропозиції на нову статтю
Нема питань! Я просто не знав, до якої гілки краще чи правильніше було б подати цю пропонову.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення Кувалда »

Дуже суворий, Андрію :D Якщо маємо дотепний, то дотепник зайвий? 8-) здібник дає змогу сполуку передати одним словом. Просто Юркові тре’ було перейменувати тему на "способный" та й по всьому. Він полінувався, а я не встиг :)
Юрко ЗЕЛЕНИЙ
Повідомлень: 94
З нами з: Чет вересня 22, 2011 6:43 pm
Звідки: Čortkiv-Ternopil-Kyïv

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення Юрко ЗЕЛЕНИЙ »

Кувалда писав:Дуже суворий, Андрію :D Якщо маємо дотепний, то дотепник зайвий? 8-) здібник дає змогу сполуку передати одним словом. Просто Юркові тре’ було перейменувати тему на "способный" та й по всьому. Він полінувався, а я не встиг :)
Пане Кувалдо, дякую за підтримку!
Ну а щодо перейменування, то я не полінувався: просто не дуже обізнаний з тим, як тут і що на цьому обговоренні заведено чинити :))
Тому не лізу туди, куди не знаю!
Та й взагалі, я якось добу «хворумів» − проїхав... :)
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення Andriy »

Кувалда писав:Дуже суворий, Андрію :D Якщо маємо дотепний, то дотепник зайвий? 8-) здібник дає змогу сполуку передати одним словом. Просто Юркові тре’ було перейменувати тему на "способный" та й по всьому. Він полінувався, а я не встиг :)
нема проблем, заводьте статтю Способный, а я перейменую і пересуну назад
pothead2104
Повідомлень: 5
З нами з: Чет лютого 26, 2015 7:50 pm

Re: ЗДІБНИК (ЗДІБНИЦЯ) — пропонова до внесення у Словник

Повідомлення pothead2104 »

Коли робити кальку з "вундеркінда" (не певен, що є така потреба), то вже б "дивочадо", абощо)
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання”