Пропозиція ств. моб. клієнтів та розширень до браузерів

Помилки, знайдені у словниках r2u.org.ua, а також пропозиції з покращення сайту

Модератор: Анатолій

Відповісти
Мишко
Повідомлень: 1
З нами з: Сер травня 01, 2013 10:53 am

Пропозиція ств. моб. клієнтів та розширень до браузерів

Повідомлення Мишко » Сер травня 01, 2013 11:10 am

Доброго часу.

Чи планується створення програмних додатків - мобільних клієнтів під Android, IOs що дозволятимуть вести повноцінні роботи (пошук, пропозиції своїх варіантів слова/словосполучення, обговорення, роздруковування, перегляд статистики розповсюдження даного варіанту слова в інтернеті) з словниками?
Якщо ні, то чи могли ви надати API для того що інші розробники могли реалізувати такі програмні додатки?

Також, хотілося б мати розширення під популярні браузери (Chrome, Firefox) за допомогою яких можна переглядати пропозиції слів/словосполучень з ваших словників для виділених слів/словосполучень в браузері. Чи планується щось подібне?

Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3038
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Пропозиція ств. моб. клієнтів та розширень до браузерів

Повідомлення Andriy » Сер травня 01, 2013 4:38 pm

* Є альфа-версія програми для android, яка дозволяє шукати в словниках, поки вона не дозволяє деякі речі (напр., вибір словників тощо), але має перевагу над веб-інтерфейсом, бо компактніша і поле пошуку фіксоване (плюс стартує швидше ніж браузер бо маленька); цієї програми ще нема на Google Play, але якщо є зацікавлення, я можу її викласти тут (тре буде в налаштуваннях Android увімкнути дозвіл на встановленнях сторонніх програм і встановити вручну)
* API фактично є те, що ви бачите в браузері, тобто по запиту створюється URL (напр. http://r2u.org.ua/s?w=%D1%83%D0%BA%D0%B ... ghlight=on) і результат повертається, як HTML; для програм можна замість /s? використовувати /sn? тоді буде вміст буде компактнішим. Сторінка пошуку в HTML для кожної статті народного словника а також для самого шуканого слова має посилання на форум обговорення (якщо слово вже обговорювалося вас буде перенесено на тему, інакше буде запропоновано створити тему для обговорення з цим словом)
* Також є заготовина коду, щоб замість HTML повертати XML, але тоді клієнту тре буде багато чого оброблювати вручну. Якщо буде зацікавленість в XML звертайтесь.
* Щодо додатку в Firefox, то в принципі таке вже є, ось наприклад https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ed-search/ - додаток, який дозволяє шукати вибраний на сторінці текст через двигун пошуку, тобто встановлюєте цей додаток, додаєте r2u/e2u/p2u як двигуни пошуку і користуєтесь
* Поки бази доступні лише в он-лайн, були спроби створити офлайнові версії (зокрема для stardict/goldendict/lingvo), але в мене тоді забракло часу довести це до ладу. Окрім того двигун онлайнового пошуку має багато хитрощів (скажімо, для багатьох слів пошук одночасно йде за старим і новим написанням, зокрема в словнику Уманця, Спілки «ї» після приголосних шукається як «і»), такі можливості буде набагато важче реалізувати для офлайнового пошуку (якщо, звичайно, не писати свою програму пошуку а просто створювати словники під наявні).

Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3038
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Пропозиція ств. моб. клієнтів та розширень до браузерів

Повідомлення Andriy » Сер травня 01, 2013 4:56 pm

До речі, я сьогодні додав мобільну тему для форуму, тепер у браузері на мобільних пристроях форум буде виглядати компактніше.

Відповісти

Повернутись до “Помилки і пропозиції”