Помилки на головній сторінці

Помилки, знайдені у словниках r2u.org.ua, а також пропозиції з покращення сайту

Модератор: Анатолій

Відповісти
Георгій Подкользін
Повідомлень: 7
З нами з: Пон жовтня 27, 2014 8:43 pm

Помилки на головній сторінці

Повідомлення Георгій Подкользін »

Вітаю!
На головній сторінці в секції «Статистика» є такі пункти:

Всього статей в базі
Статей в народному

Таке написання не відповідає українській фонетиці, яка любить голосні звуки й голос у цілому. Звук /у/ в українській мові на початку слова чергується зі звуком /в/, а точніше /ў/, після голосних:

учитель — для вчителя (вимовляється «для ўчителя», а не «для фчителя»),
указати — я вказав («я ўказаў»)

За цією логікою має бути:

Усього статей у базі
Статей у народному

Якщо не торкатися фонетики, а говорити тільки про правопис, то це правило можна сформулювати так: уникати скупчень голосних і приголосних, а коли доводиться обирати між ними, обирати збіг приголосних (з фонетичної точки зору, голосний + напівголосний + приголосний, як у «я працюю в Києві», а не *«я працюю у Києві»).

Звук /ф/ в українській мові існує тільки в запозичених словах (хоча в давніх запозиченнях він заступався на /хв/, /кв/, /х/ перед /о/ та /у/, /п/: хвіртка, квасоля, хура, Панас). Звук /в/ в українській мові сонорний (апроксимант, за класифікацією Міжнародної фонетичної абетки), тобто такий, при вимові якого переважає голос а не шум повітря (тобто ближчий до англійського /w/). Саме тому цей звук загубився в сполуці «хв» перед /о/ та /у/. Його сонорна природа споріднює його зі звуком /й/, який теж чергується з голосним /і/: «я йду, ти йдеш, він іде». Сонорна природа звука /в/ і його чергування з напівголосним /ў/ і голосним /у/ споріднює українську мову з білоруською й словацькою, але відрізняє від російської й польської, які мають напружений фрикативний звук /в/, який не чергується з голосним /у/, проте наприкінці слів, як і инші приголосні, оглушується (у його випадку до /ф/), що для української мови найвищою мірою неприродно й нехарактерно.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3774
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Помилки на головній сторінці

Повідомлення Andriy »

Форум r2u.org.ua використовує програмний засіб phpbb3, що має окремий пакунок з українським перекладом інтерфейсу.
Найкращий спосіб виправляти переклад — надсилати побажання на форум підтримки.
Відповісти

Повернутись до “Помилки і пропозиції”