Регіна Бретт. Бог ніколи не моргає

Перекладацька майстерня
Відповісти
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Регіна Бретт. Бог ніколи не моргає

Повідомлення Кувалда »

Регіна Бретт. Бог ніколи не моргає: 50 уроків, які змінять твоє життя/ Перекл. з англ. Наталії Гоїн. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 271 с.
Добрий переклад. Добротна мова.
Щодо уроків.
С.Грінченка: Уро́ки, -ків, м. Сглазъ. Мил. 33. Виливали переполох, вмивали од уроків. Кв. Від уроків і Бог не заховає. Ном. На бджолу уроки нападуть. Мнж. 152. Ум. Уро́ченьки. Ув. Уро́чища. Вишептати уроки-урочища. Мнж. 152. У гуцуловъ въ ед. ч.: уро́чище. Шух. І. 210.
Тре’ позбуватися совкових набутків, зокрема «уроків» як заняття, завдання тощо. До речі, в усіх слов’янських мовах, крім російської, це теж пристріт, чари.
Повчань, напучувань, напутніх оповідок тощо.
Це збірка уроків; ці уроки, її уроки, ці уроки позачасові; ще п’ять уроків; мої уроки; в деяких уроках; моїх уроків; уроки публікують; Більшість моїх уроків; буде уроком чесності, на уроці англійської; ці уроки вплинуть; мої уроки; перший урок медитації; наступні уроки медитації були виснажливими; він був лише уроком історії; був лише уроком; наші уроки гри на; урокам гри на фортепіано; дав своїй команді неймовірний урок; важкий урок; був би найгірший урок; перетворив… на урок; копії моїх уроків; цей урок був найкращим; ці уроки будуть вам корисними; життєвими уроками; ділилися цими уроками; сорока п’яти уроків; цей урок я засвоїла
Особливості:
передання g – ґ, h – г: хоспіс, Хаммер, Одрі Хепберн, Холмарк, Геловін, Мангеттен, хот-доги, Г’юдек, Хадсону, Хейді
фан-клуб, медіабізнесі
Кольтс, Мікеланджело, Макдональдса, Фіцджеральд
Плюси: заднього огляду; мийних засобів; швацьку машинку; непідхожого чоловіка; повідомляли мене, повідомляла клас

Огріхи: номер телефону, стервою, повідомив йому погану новину

Мінуси:
Девід, Бетховена, Ейнштейна, Уолден, ДеЧагас
не завжди відповідний ужиток у/в; і/та/й: зношена і полиняла; пряжі і вже; вдасться, усе; малі і нічого; лікарню і йде; краватці і цілого життя, у всіх; церкви, усі; сестер, вчителів
знахідний/родовий відмінок додатка: помістити телевізор, тримав телевізор, кинути телевізор, подарував перстень, не вмикайте навігатор; напишіть… лист; з’їли торт
недоречний ужиток отримати/одержати замість здобути/дістати: про урок, який отримав – про здобуту науку; отримати магістерський ступінь; отримати підвищення; в отриманні оргазму; отримала досвід; отримайте ступінь доктора; я отримала можливість; я отримала відстрочку; отримає свій найкращий подарунок — життя; боїться отримати відмову; рану, яку ми отримали; отримати відповідь «ні»; і отримаю відмову; отримував по голові; отримав розряд дефібрилятором; отримала трійки; удари, які ми отримали; ви отримаєте щасливе закінчення; він отримав роботу; таким чином, ми отримуємо дешеве співчуття
активні дієприкметники: з освіжаючим смаком; з плаваючими свічками
форми "було/буде зроблено": у якій було детально описано; брата було обдаровано; було видано ордер
недоречний ужиток дієслів на -ся: сльози вважалися гріхом; навіть одна сльозинка вважається неприйнятною; не вважались особливими
більш/найбільш: більш ощадливо; більш привабливі, більш стильні; більш організованих; більш спонтаною
недоречний ужиток «котрого»: сина, котрий; батьків, котрі; як той поет, котрий; про жінку, котра; кожна жінка, котра; на доріжці, вздовж котрої; про жінку, котра як було написано в її некролозі – про жінку, що, як написано в її некролозі
Зараз замість тепер: і зараз із ним усе добре; і підтримує нас зараз; в мене й зараз з’являються синці; хоч яким поганим чи добрим є зараз ваше життя – хоч яке погане чи добре тепер ваше життя; зараз він називає її ангелом; зараз, коли я вже доросла; а зараз за день до; зараз почуваюся жінкою; зараз Крис має три роботи; в моєму житті зараз; за порадою люди зверталися до духівників, зараз – по поради… тепер;
радше замість швидше/точніше: їх радше сприймали; вона радше нагадує дві залізничні рейки
зустрічати: сльози зустрічаються; зустрічалася з новим випробовуванням; я зустрілася з нею поглядом; зустрінете ще багато різних проблем
зайве є або орудний замість називного: яким мій обранець є насправді; найважливішим статевим органом є ваш мозок; дорослою людиною, якою ви є зараз; такими, якими ви є; метою якого є піклування; покровителькою ордену є свята; метою якого є втілення; однією… з цитат… є; те, ким ми є насправді; стрижнем ордену є братство; усе є можливим; всі ми є дивом; грошолюбство є коренем; сайти… які не є власністю видавництва; байдуже, ким ми є; важливішою є величина серця; прекрасним є кожен день; такими, якими вони є; дар, яким є я; таким, яким воно є; ніби все на світі є чудом; тим, що є важливим
нагадувати замість схожий/подібний/скидатися: чимось нагадує вислів; думки нагадували сміттєзвалище; кольором нагадує вицвілу газету
недоречний ужиток орудного відмінка в складеному присудку: життя було прекрасним; університет був хорошим, надійним … закладом (а він таким і був); світ був маленьким; предмет був для мене важким; таке було можливим; він був дуже хворим; не будьте занадто вимогливими до себе; не будь такою вимогливою; повинна бути бездоганною; мої вазони були чудовими показниками; були такими жалюгідними; я була занадто самовпевненою; він був єдиним; щоб ми були чесними; була обережною; був не гіршим; що він був тягарем; мусив бути сильним; він був неперевершеним; різниця в рахунку була значною; ніколи не будемо достатньо розумними; стосунки мають бути таємними; він не був ні геєм, ні наркоманом; не може бути чесною; він був таким яскравим; Різдво буде нелегким; всі, хто прийшов… були жінками; воно було моїм; щоб воно теж було щасливим; вона була першою комуністкою, яку я спитала; був прекрасним; будьте ексцентричними; була прихильною; були б набагато щасливішими; хочеш бути щасливим?; наречений був чудовим хлопцем; будуть явно недоброзичливими; Тато був гайвпливовішим чоловіком; він був найщедрішим; волосся було білим; він був дуже веселим; жилет був завеликим; завдання було дуже відповідальним; його життя було чимось більшим; Крис був 21-річним хлопцем; не був найрозумнішим; завжди був вірним; була бездоганною; сім’я буде повною; він був набагато кращим; був занадто слухняним; Леслі була вчителькою; вони були бідними; була жорстокою; був милосердним; був м’ятним; Зубрицкі був горбанем; може… бути безгрішним; результат буде приголомшливим; ми з нею були незнайомками; спокуса була сильною; батько був алкоголіком; була нестерпною; дочка була грубою; він був найвищим прохачем; не був схожим; волосся було скуйовдженим; розум був ясним; завжди був щасливим; відчуття було дуже дивним
відсутні турбота
жодним наглядачам
він [монастир] знаходиться
здійснити… внесок
чином: і, таким чином, можу – отже; головним чином – головно; таким чином, у людини буде вибір – так у
-у/-ові: присвячується Ешеру; мій виклик раку; показала редактору; порцеляновому сервізу; черговому комітету; щорічному ритуалу; залишай офіціанту; братам Майклу, Тому; діверам Тому. Крісу, моєму вчителю, дякуємо пастору
незважаючи: незважаючи на всі пусті обіцянки; діяти незважаючи ні на що; незважаючи на віровизнання; незважаючи на хаос; незважаючи на всі негаразди
по інший бік
навіть на десять миль на годину
ходити за покупками; разом ходять за покупками; на день покупок і розваг; підемо за покупками; похід за покупками; цілий день покупок; покупки з Регіною – «покупки» – це те, що куплене, а тут йдеться про «закупи»
правильної і хибної точок зору; різницю в точці зору Бога і людей
Але що б не сталося; якою б кепською була; Що б я не зробила, якими б добрими не були… яку б я жертву не принесла
сексуальну складову
сьогоднішнім днем; одним-єдиним днем — сьогоднішнім; житимете сьогоднішнім днем, крім сьогоднішнього дня; лише сьогоднішнім днем
розповіли мені одну історію. Одного вечора
об’ємний проект
з усіх сил
ходити навшпиньках
Вона говорила ламаною англійською з вкрапленнями російської та словацької – швидше русинської
безкоштовним лаком, безкоштовно допомагає, безкоштовну добавку
з плісируванням спереду
зарплатня, першу зарплатню; пристойна зарплатня
улюблені посилання; листи й посилання
визначення покори – означення
слідкувала, щоб нікого
вчені відкрили Плутон
кожні два роки
у більшості випадків відповідь буде
Щодо уривків з Біблії, зроблено примітку: «Тут і далі Євангеліє… в перекладі Івана Огієнка», але при цьому євангелісти названі Матей, Йоан, а не Матвій і Іван.

Росіянізми:
письменницький прийом; про відеозйомку; на прийомі; в прийомних сім’ях
підйоми та спуски
настільки малий; настільки сильні; були настільки святими; настільки прекрасним; настільки насиченим; не було аж настільки поганим; настільки правильної; настільки поглинули; був настільки викривленим
Оскільки я виховувала…, то; Оскільки в нашому домі; Але, оскільки нічого
Наскільки я знаю; наскільки ви важливі; запитайте себе, наскільки живими; про те, наскільки треба бути сміливим, щоб; уявіть, наскільки яскравішим
сонцезахисні окуляри
пилосос, відучити від соски, соска, соску
прийняти правильне рішення; прийняте рішення; рішення… прийняти; рішення, яке приймається; приймаючи пінну ванну; не приймайте важливих рішень; таблетками, які вона приймала; прийміть ванну; прийняти рішення; прийняла одне з найважчих рішень; прийнявши рішення змінити свою історію
взяла каталог, відкрила його; відкрийте «Велику книгу; відкрив книгу; коли її [Біблію] відкрити посередині; закриває книгу; книжками… яких навіть не відкривав
що приноситиме вам задоволення; приніс їй стільки горя; не приносить вам надто багато користі; приносить нам багато задоволення; яка приносить мені задоволення; те, що приносило мені щастя; принести вам справжнє задоволення; що приносить вам задоволення
голос не винесе мені смертний вирок
ніщо порівняно з тим
не по кишені
віддавав честь батькові
взяти себе в руки, тримав себе в руках
реакція на дану ситуацію
кнопки, які розплавились; машини плавились
причому на краще
стипендію у вісімсот доларів; зі своїм зростом у більш ніж шість футів; лише в двох кварталах від школи; на зарплату в 7,5 тисяч
з мамою по телефону, товариші по нещастю; новини по телевізору; заговорили по телебаченню й радіо
упаковці сиру
дружна дюжина
воєнно-морській базі
автогонщицю
чим старшим він стає, тим більше; чим швидше, тим краще; чим більше я писала, тим більше; чим химерніший, тим краще
побачення стає співбесідою на посаду; стосується співбесід
нас балувала; побалуйте себе
цінності співмірні
відділенні невідкладної допомоги, у спеціалізованому відділенні, багажним відділенням, відділення для нагород; в поштовому відділенні
холостяків
не в особняку
жирною крапкою
привести до ладу своє життя
готувати до пересадки
поліцейського відділка
відбити чечітку
Відповісти

Повернутись до “Порадник”