Конкурс-4

denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия

Re: Конкурс-4

Повідомлення denys »

Oleh_Lesko писав:Ця книжка вже є перекладом з івриту. Чи не суперечить це правилам конкурсу?
Не думаю, що суперечить, хоча не мені вирішувати. Тобто оригінальне видання на івриті? Як так, то переклад з англійської буде вторинним перекладом. Я прихильник перекладу з оригіналу. У вторинного перекладу є свої мінуси.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення Кувалда »

Oleh_Lesko, тут конкурс науково-популярної літератури, з головним спрямуванням на природничі науки, математику. Тобто Ваша книжка трохи не вписується ;) До того ж бажано, щоб був переклад з оригіналу. Та й термін подання закінчився ;) . Тому, якщо буде охота, виберіть з запропонованого списку якусь книжку для перекладу. Це корисне тренування 8-)
Щодо Вашої книжки, то Ви щонайменше можете розмістити свій переклад в розділі "Пропоновані до перекладу книжки" і дістати свою пайку критики, зауваг ;) .
Надалі, якщо буде декілька десятків перекладачів, охочих перекладати і розміщувати тут свої переклади, можна буде розширити конкурс і на суспільну літературу, і на художню [завести різні номінації]. Але поки з охочими проблема :(
anna_kushch
Повідомлень: 2
З нами з: Пон жовтня 20, 2014 4:56 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення anna_kushch »

Я беру 2. George Musser. The Complete Idiot’s Guide to String Theory ;)
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення Olesya_Gomin »

Панове,
одна з груп на ФБ, яку я попросила розмістити оголошення про конкурс, запитала, як ми розв'язуємо питання з копірайтом.
За ствердженням людини, що мені писала, в Європі немає правила 15% (чи скільки там) і будь-яке використання тексту буде незаконним.
У нас є що заперечити? Які є аргументи/коментарі?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення Кувалда »

Олесю, майже всі ці книжки є у вільному доступі в інтернеті (повні тексти). Я не цікавився, чи це піратські сайти, але. :!: По-перше, один розділ (зміст, відгуки) книжки є у вільному доступі в інтернеті на амазоні [це навряд чи піратське виставляння, та й видавництва зазвичай і самі дають принаймні розділ в інеті]... Тобто спеціяльно виставлений, щоб ознайомити читачів, тому закид щодо піратського перекладу такого розділу був би щонайменше дивний ;) . По-друге, тут нема комерції з нашого боку, правда, і нема сприяння з боку видавництв (англійських чи американських) перекладачам, які так ознайомлюють ймовірних майбутніх читачів з їхніми виданнями [але навряд чи через це в них виникатимуть претензії до українців :mrgreen:, якщо ж виникнуть :shock: [цікаво через що?], то знімемо переклад і будь-які згадки про таке видавництво і його книжки :lol: . Хай нам буде гірше]. По-третє, буде як і з Гокінгом, якщо якась книжка вестиметься до видання, то, відповідно, будуть запитані права. Поки так. Якщо відчуває перекладач, що тут є якісь неприємні моменти, хай краще не ризикує і перекладає книжки, на які має дозвіл від видавництва.
Якби в нас був якийсь Фонд, що опікувався б перекладами, то, думаю, він міг би домовлятися заздалегідь з видавництвами, що ми хочемо перекладати українською ті розділи книжок, які ці видавництва розміщують в себе мовою оригіналу. На місці видавництв я був би за це вдячний ;) .
І ще одне. Олесю, зацікавлений перекладач сам прийде на сайт і запитає тут. Якщо йому потрібні аргументи. Всі інші цікавляться знічев’я. А отже, і моя відповідь тут швидше стосується гулящих перекладачів, а не тих, хто справді хоче перекладати :mrgreen: . Так мені підказує чуйка :lol: . Тобто ощадьте свій час, і відсилайте зацікавлених сюди ;) Зразу й з’ясується, чи справді вони зацікавлені
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення Кувалда »

anna_kushch, я вже втомився рекомендувати цю книжку до перекладу ;) . Ніхто не брався. Нарешті 8-)
Книжка, до речі, є повністю в інеті.
anna_kushch
Повідомлень: 2
З нами з: Пон жовтня 20, 2014 4:56 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення anna_kushch »

Отже, не дарма вона привернула мою увагу ;)
Так-так, є повністю, бачила)
Анатолій
Повідомлень: 4700
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Конкурс-4

Повідомлення Анатолій »

Якщо denys хоче «The Particle at the End of the Universe», то я візьму іншу книжку: №5, Ian Stewart, The Great Mathematical Problems.
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия

Re: Конкурс-4

Повідомлення denys »

Анатолій писав:Якщо denys хоче «The Particle at the End of the Universe», то я візьму іншу книжку: №5, Ian Stewart, The Great Mathematical Problems.
Стоп! Кожен перекладає свою книгу окремо? Якщо так, то я візьму собі щось інше. Я чомусь думав, що буде так, як з книгою С. Гокінга, яку ми перекладали під час другого конкурсу.
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия

Re: Конкурс-4

Повідомлення denys »

Кувалда писав: 2-й етап (від 17 жовтня до 1 грудня)
Зі складеного списку (15-30 книжок) кожен конкурсант вибирає книжку для перекладу і оголошує про свій вибір тут. Бажано, щоб у кожного була своя книжка...
Все. Розібрався. Перепрошую за свою неуважність. Не буду відбирати у Анатолія його вибір. Почну собі підбирати інше. Анатолію, перепрошую! :oops: Книга - Ваша :roll: .
Відповісти

Повернутись до “Конкурси, проєкти, ідеї...”