Митусь

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
Ґалаха
Повідомлень: 289
З нами з: Нед вересня 22, 2013 7:03 pm

Митусь

Повідомлення Ґалаха »

Ми́тусь, митусе́м, ми́тьма, присл. Вершками або головами в різні боки.
Полягали на полу митусь, заславши ще перед тим його м'яким, запашним сіном (Василь Чапленко, Українці); Поміж ними, до самого вікна, цілу ніч стовбичили "демонстранти". А їхні побратими напирали з коридору... Справжні улюбленці долі митусем лежали на других, інколи й на полицях для чемоданів і клунків (Олекса Ізарський, Полтава); А колючий дріт по-доброму змотано в клубки і зложено частково коло воріт Гопеєвого подвір'я. Решта — на почорнілих снопах торішньої кукурудзи, складених митусем, тобто гузирями в протилежні сторони (Феодосій Роговий, Свято останнього млива); Ми звечора полягали як треба, а вранці митусем лежали, бо вночі дуже ворочались (Сл. Гр.).
Востаннє редагувалось Сер лютого 05, 2014 5:19 pm користувачем Ґалаха, всього редагувалось 9 разів.
Що глибшими стають наші знання, то більшає безодня незвіданости навколо них.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Митусь

Повідомлення Кувалда »

Чудово ;)
Заувага. Як на мене, тре’ обов’язково давати ще приклад зі словника Грінченка (якщо є). Але це тре’ обговорити.
Ґалаха
Повідомлень: 289
З нами з: Нед вересня 22, 2013 7:03 pm

Re: Митусь

Повідомлення Ґалаха »

А як їх позначати? Сл. Гр., чи так як там написано - Козел. у., до речі, що це значить, бо в джерелах нема.
Що глибшими стають наші знання, то більшає безодня незвіданости навколо них.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Митусь

Повідомлення Кувалда »

Сл. Гр.
Думаю, це Козельщинський уїзд.
Наталя

Re: Митусь

Повідомлення Наталя »

Кувалда писав:Чудово ;)
Заувага. Як на мене, тре’ обов’язково давати ще приклад зі словника Грінченка (якщо є). Але це тре’ обговорити.
У Грінченка є.
Ми́тусь, митусе́м, нар. О растеніяхъ: комлями внутрь, а верхушками въ противоположныя стороны (лежать). Вас. 176. Мнж. 185. О людяхъ: въ разныя стороны головами (лежать). Мнж. 185. Ми звечора полягали як треба, а вранці митусем лежали, бо вночі дуже ворочались. Козел. у.
Наталя

Re: Митусь

Повідомлення Наталя »

Етимологія:

ЗображенняЗображення
лекс
Повідомлень: 610
З нами з: П'ят червня 26, 2009 7:23 pm

Re: Митусь

Повідомлення лекс »

Наголосів бракує
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Митусь

Повідомлення Анатолій »

Як на мене, в означенні треба прибрати Лежати або класти. Бо хіба годиться прислівник тлумачити дієсловом?
Наталя

Re: Митусь

Повідомлення Наталя »

Глян витяг з Етимологічного.
Ґалаха
Повідомлень: 289
З нами з: Нед вересня 22, 2013 7:03 pm

Re: Митусь

Повідомлення Ґалаха »

не знаю.
а як годиться?
Що глибшими стають наші знання, то більшає безодня незвіданости навколо них.
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”