Регіонал

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
Наталя

Re: Регіонал

Повідомлення Наталя »

Кувалдо, не про цю статтю йшлося в приваті. Ваша допомога потрібна для решти "висячих". ;)
Наталя

Re: Регіонал

Повідомлення Наталя »

Модератор Анатолію, то що там із "сабадашкою"? У статті ж бо один приклад - як в "регіоналах". Чому ж вона не в словникові?
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Регіонал

Повідомлення Анатолій »

Наталя писав:Стаття з ОДНИМ прикладом полетіла у словник? Як так! Боже ж мій! А мені голову гризеш, що я до "сабадашок" другого прикладу не знайшла - бо ж немає.
То кажеш, що не свавілля? Може, ти не за ту гілку взявся керувати?
Наталочко, спеціяльно для тебе ще раз повторюю те, що кілька разів писав у приваті (а заразом хай і громада прочитає): я вважаю, що тлумачення слова сабодашка як Різновид соціально-побутових пісень (за аналогією до кріпацьких, бурлацьких, рекрутських тощо) — неточне/неповне.
Так можна пояснити, наприклад, чумацькі пісні = різновид соціально-побутових пісень; кріпацькі пісні = різновид соціально-побутових пісень; наймитські пісні = різновид соціально-побутових пісень тощо. І чим тоді ці означення відрізняються між собою?

Наталка надала приклад пісні:
– Сабадашко моя,
ой а де ж ти була?
– З паничем
під корчем
підвечіркувала.


З цього прикладу я зробив висновок, що сабодашка це: а) коротка пісня; б) весела пісня. Щоб підтвердити чи спростувати це, прошу дати приклад ще однієї-двох пісень-сабодашок (не прикладу вживання самого слова :!: ).
Наталя

Re: Регіонал

Повідомлення Наталя »

Ще раз повторю для тих, хто в танку і кому в приваті не дійшло. Ти можеш "робити для себе висновок" скільки завгодно. І впиратися рогами в землю штибу "бо я так сказав" - хоч лусни. Але я (і не тільки я) навела доволі стійкі аргументи для того, щоб хоча б внести статтю до словника з позначкою "До обговорення". Важко? Чи корона тисне? Чим твої "регіонали" аргументованіші?
Якщо слово і справді не вартує уваги Вашої Величності - я як автор публікації прошу про видалення її з форуму. Публікуй свої, розумако.
Ґалаха
Повідомлень: 289
З нами з: Нед вересня 22, 2013 7:03 pm

Re: Регіонал

Повідомлення Ґалаха »

має бути реґіонал.
Адже саме через сприятливі до мовного-культурних маніпуляцій верстви українського населення, Кремль у стані контролювати і задавати поведінку політичних акторів, які домагаються голосів саме цього виборця – реґіоналів, комуністів, соціялістів, проґресивних соціялістів, союзівців і т. ін. (інтернет-вид. Телекритики, Mовне питання та українська еліта); Результати майже двомісячної кампанії протесту стали просто трагічними для рейтингу «реґіоналів» Віктора Януковича (жур. Сучасність).
Що глибшими стають наші знання, то більшає безодня незвіданости навколо них.
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Регіонал

Повідомлення Анатолій »

Ґалаха писав:має бути реґіонал.
Адже саме через сприятливі до мовного-культурних маніпуляцій верстви українського населення, Кремль у стані контролювати і задавати поведінку політичних акторів, які домагаються голосів саме цього виборця – реґіоналів, комуністів, соціялістів, проґресивних соціялістів, союзівців і т. ін. (інтернет-вид. Телекритики, Mовне питання та українська еліта); Результати майже двомісячної кампанії протесту стали просто трагічними для рейтингу «реґіоналів» Віктора Януковича (жур. Сучасність).
Очевидно, тут треба і реґіонал. Бо, як не крути, сучасний правопис подає з буквою г: регіон, рагіонал. Та й, як не крути, офіційно зареєстрована партія теж з г (http://www.drsu.gov.ua/party/111). Тут виникає питання, як це оформити в словнику, щоб правильно зорієнтувати людину, яка переглядатиме статтю й бачитиме два варіянти написання.
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”