Путініст

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
Відповісти

Який варіант означення слово "путініст" ви підтримуєте?

Прихильник зовнішньої і внутрішньої політики президента Російської Федерації Владіміра Путіна.
1
33%
Прихильник Владіміра Путіна, його внутрішньої та зовнішньої політики.
0
Немає голосів
Прихильник Владіміра Путіна та путінізму.
2
67%
 
Всього голосів: 3

I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Путініст

Повідомлення I_Dominik »

Путініст, -а, чол - розмовне той, хто є прихильником зовнішньої і внутрішньої політики президента Російської Федерації Владіміра Путіна.

В мене цивільний чоловік путініст, в нас постійні сварки на кухні. Я йому сказала: "Все , досить, інакше буде розлучення".
http://svitske.1plus1.ua/video/personaj ... 61233.html

Наприклад, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан - це путініст з антикомуністичними гаслами. І його політика означає, що йому подобається путінська модель влади.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/adam_m ... da_2036142
Востаннє редагувалось Пон квітня 20, 2015 4:59 pm користувачем I_Dominik, всього редагувалось 1 раз.
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Путініст

Повідомлення Анатолій »

Може, так:
1) прихильник Владіміра Путіна, його внутрішньої та зовнішньої політики.
або
2) прихильник Владіміра Путіна та путінізму.
Востаннє редагувалось Суб квітня 18, 2015 8:53 pm користувачем Анатолій, всього редагувалось 1 раз.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Путініст

Повідомлення I_Dominik »

Я є прихильником №1 (за умови, що ми подаємо пояснення ким він є - президент Владімір Путін (політика), чи прем'єр міністр Владімір Путін (економіка)), бо №2 вимагає тлумаження чим є путінізм
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Путініст

Повідомлення Анатолій »

Як на мене, то прихильність до Путіна люди відчувають не тільки що він є/був президентом/прем’єром, а й через його особистість як таку: манеру говорити, жартувати, поводитися зі супротивниками, висловлювання, не пов’язані безпосередньо з політикою чи економікою, через його образ мачо, зовнішність тощо.

Щодо тлумачення ще й путінізму — чому б ні, можна й тут означення написати.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Путініст

Повідомлення I_Dominik »

Якщо хтось знає як Путін жартує і поводиться в ситуаціях, що не мають стосунку до політики або економіки, то таких людей є дуже мало, ми їх називаємо його особистими друзями або родиною, і вони, я впевнений, ніколе на себе не скажуть 'путіністи'. Коли кажемо путінст, то мова власне йде про політика і його політику, як то є з леніністом, сталіністом, маоістом, полпотовцем, рейганістом, бандерівцем, мельниківцем і тд. Бо як якась пані мліє від образу, скажімо, мачо Бреда Піта, то ми її не називаємо піттисткою, правда ж?
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3778
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Путініст

Повідомлення Andriy »

У ВТССУМ такі означення досить короткі:
Послідовник, прибічник максизму, ленінізму, сталінізму тощо
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Путініст

Повідомлення I_Dominik »

Тоді, як я вже казав попередньо, мусимо дати вичначення питінізму. Бо, скажімо, війна Росії з Грузією є роботою путіністів, хоча 'при владі' був Медвєдєв...
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Путініст

Повідомлення I_Dominik »

Andriy писав:У ВТССУМ такі означення досить короткі:
Послідовник, прибічник максизму, ленінізму, сталінізму тощо
Дле мене питання постає тоді, коли маємо до справи з сучасними реаліями, коли людина стає відомою і має своїх 'прибічників' посідаючи дуже різні посади. Наприклад, як колись буде порошенкіст, то про кого йтиме мова - про бізнесмена, міністра закордонних справ, міністра економічного розвитку, чи президента? Хто себе називає прихильниками Шевартнадзе - його як першого секретаря компартії Грузії, міністра закордонних справ СРСР, президента Грузії? Про це мені ходить, і через це я запропонував додати Президента РФ, бо коли він носив пальто за Собчаком, то ще таким вар'ятом, маю надію, не був. Та й тих, кому він подобався як прем'єр-міністр також напевно путіністами не назвемо, бо до того слова спричинилася його зовнішня і внутрішня політика на посаді президента, причому, дозволю собі припустити, його останньої (себто теперішньої) каденції...
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”