Експатріяція

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
Відповісти
Анатолій
Повідомлень: 4700
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Експатріяція

Повідомлення Анатолій »

Експатріяція, -ї (нрк, радян. експатріація, -ї), жін. , політ. Добровільне або примусове залишення батьківщини, часто пов’язане з утратою чи зміною громадянства.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Експатріяція

Повідомлення I_Dominik »

Але чомусь надалі плутаємо експатріацію з еміґрацією. Еміґрація має до справи з набуттям або втратою громадянства (Степан Бандера, кардинали Сліпий, Любачівський і Гузар бул в еміґрації), а тисячі українців що нині живуть в Італії, Іспанії і Португалії то експатріація...
Анатолій
Повідомлень: 4700
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Експатріяція

Повідомлення Анатолій »

Еміграція й експатріяція поняття схожі: і там, і там виїзд за межі батьківщини, але «різниця між експатріантом і іммігрантом у тому, що іммігрант це скоріше той, хто присвячує себе тому, щоб якомога сильніше інтегруватися до суспільства і звичаїв нової країни, тоді коли експатріант припускає, що перебуває у новій країні тимчасово і не виключає повернення до Батьківщини». В усіх словниках написано, що експатріяція часто/здебільшого призводить до втрати громадянства, але це не обов’язкова ознака.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Експатріяція

Повідомлення I_Dominik »

Схожі так само, як сізо і тюрма - одне тимчасове, а інше постійне. Схожі поняття експатріації і еміґрації в українських словниках тому, що тоді, коли їх укладали виїзд за кордон на більше ніж тиждень майже автоматично призводив до втрати громадянства...
Як я вже казав вище, працівники амбасад є експатріантами, хоча не мають жодних інтенцій до позбуття свого громадянства, і якомога глибше намагаються інтеґруватися в суспільство тої країни, де працюють.
Анатолій
Повідомлень: 4700
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Експатріяція

Повідомлення Анатолій »

I_Dominik писав:Як я вже казав вище, працівники амбасад є експатріантами, хоча не мають жодних інтенцій до позбуття свого громадянства, і якомога глибше намагаються інтеґруватися в суспільство тої країни, де працюють.
Ну, власне, так, працівники посольств — експатріянти, але вони не намагаються інтегруватись у суспільство тієї країни, де працюють. :)

Я повторюся: еміграція й експатріяція поняття схожі й не завжди можна провести межу (на відміну між тюрмою й сізо). От цікаво: шукаю "Винниченко емігрант" і мені видає про нього як емігранта; шукаю "Винниченко експатріянт" і мені видає про нього як експатріянта. То він хто? ;)
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Експатріяція

Повідомлення I_Dominik »

em·i·grant noun - a person who leaves their own country in order to settle permanently in another.
ex·pa·tri·ate noun - a person who lives outside their native country.
Тому у випадку Винниченка треба знати чи він від'їздив щоб якийсь час пожити за кордоном (експатріант), чи щоб не повернутися (еміґрант)... ;)
Анатолій
Повідомлень: 4700
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Експатріяція

Повідомлення Анатолій »

А якщо він сам не знав, чи хоче повернутися? Чи коли він перше думав, що не хоче повертатися, потім, що хоче, а потім знову передумав? ;)
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Експатріяція

Повідомлення I_Dominik »

Тоді є ще простіший спосіб - як погодився по якімсь часі замінити свій паспорт на інший, то еміґрант, як волів жити з 'білим паспортом' - експатріат. ;)
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”