Папамобіль

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
Відповісти
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Папамобіль

Повідомлення I_Dominik »

Папамобіль, -я, чол - спеціально сконструйований (броньований, з прозорими вікнами і дахом) автомобіль понтифіка Католицької церкви, призначений для вуличних аудієнцій..

Ця бездоганна сутана — прапор папської доброчинності; цей прозорий папамобіль — знак прозорості Церкви; ці безперервні подорожі — знак глобалізації Ватикану; для Риму кожний з них має певний зміст.
О. Федорів, О. Михайлів - Іван Павло ІІ - Папа миру
https://books.google.com/books?id=Gh0SA ... seCh2DOwFT
Востаннє редагувалось Сер серпня 12, 2015 6:26 pm користувачем I_Dominik, всього редагувалось 2 разів.
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Папамобіль

Повідомлення lelka »

[quote="I_Dominik"]Папамобіль, -я, чол - спеціально сконструйований для вуличних публічних аудієнцій понтифіка Католицької церкви відкритий автомобіль з прозорими броньованими вікнами та дахом.

Папамобіль, -я,[/b] чол - спеціально сконструйований відкритий броньований автомобіль понтифіка Католицької церкви, призначений для вуличних аудієнцій.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Папамобіль

Повідомлення I_Dominik »

Але папамопбіль по замаху на Івана Павла ІІ вже не є відкритим...
Хоча, ваша побудова речення є багато більше українською, ніж моя. Може зліпимо з двох визначень одне? ;)
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Папамобіль

Повідомлення lelka »

I_Dominik писав:Хоча, ваша побудова речення є багато більше українською, ніж моя.
Дякую, хоч то не моя заслуга, бо спиралася на ваш варіант.
I_Dominik писав:Але папамопбіль по замаху на Івана Павла ІІ вже не є відкритим...
Тоді так:
Папамобіль, -я,[/b] чол - спеціально сконструйований броньований автомобіль понтифіка Католицької церкви, призначений для вуличних аудієнцій.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Папамобіль

Повідомлення I_Dominik »

Мені подобається запропоноване визначення, але маємо якось там вплести ті 'прозорі дах та стіни', бо вони, власне, є виразною рисою того, що відрізняє папамобіль від будь-якого іншого броньованого чотириколесого засобу пересування, чи, скажімо, авта для вуличних аудієнцій королеви Елизавети ІІ...
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Папамобіль

Повідомлення lelka »

У принципі "прозорість" криється у "спеціально сконструйованому", але якщо треба, то:
Папамобіль, -я, чол. - спеціально сконструйований (броньований, з прозорими вікнами і дахом) автомобіль понтифіка Католицької церкви, призначений для вуличних аудієнцій.
Я раптом задумалася, чи треба Католицьку церкву з великої писати :shock:.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Папамобіль

Повідомлення I_Dominik »

Добре, мені таке визначення подобається.
Стосовно Католицької церкви, то як будемо писати з малої, то чи не буде там мова йти про 'вселенську/соборну', але не Католицьку з папою у Ватикані?

"Et unam sanctam catholicam et apostolicam Ecclesiam" - "І в єдину святу соборну і апостольську церкву"
Credo - Вірую
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”