Декомунізація

Тут обговорюються статті тлумачно-стилістичного словника r2u
Відповісти
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Декомунізація

Повідомлення I_Dominik »

Декомунізація -ї, жін - комплексна система заходів, скерована на подолання впливу залишків тоталітарної комуністичної ідеології на всі сфери життя суспільства.

Основною метою цієї програми має стати декомунізація та декосмополітизація свідомості громадян України й наповнення її національним змістом
Віктор Андрущенко - Соціокультурні чинники розвитку інтелектуального потенціалу українського суспільства і молодь.
https://books.google.com/books?id=k6gjA ... R4KHZJmDFg

Через те декомунізація в Прибалтиці, країнах Східної Європи, та й Україні тою чи іншою мірою супроводжується дерусифікацією.
Дніпро, том 73
https://books.google.com/books?id=YTsrA ... keCh2_TgEU
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Декомунізація

Повідомлення lelka »

Щось іменників забагато :? Мо', просто: викорінення комуністичної ідеології з усіх сфер суспільного життя; протилеж.комунізація.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Декомунізація

Повідомлення I_Dominik »

Але чи може та комуністична ідеологія сидіти на мосі через Дніпро у вигляді кованих зірок с серпом і молотом? :) Власне тому я там казав, що то є комплексна система заходів.
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Декомунізація

Повідомлення lelka »

I_Dominik писав:Але чи може та комуністична ідеологія сидіти на мосі через Дніпро у вигляді кованих зірок с серпом і молотом? :) .
Може, і не лише там ;) Тому й пишемо з усіх сфер суспільного життя, отже, і з мостів як об'єктів громадського користування теж.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Декомунізація

Повідомлення I_Dominik »

Як казала моя бабця - 'будемо кликали' модератора - най він нам розсудить ;)
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Декомунізація

Повідомлення lelka »

О, ще один "убивчий" аргумент. Ленінопад - незаперечний прояв декомунізації, але цілком стихійний і навряд чи входив до якоїсь коплексної системи заходів (до речі, чом не просто системи заходів?). Інакше кажучи, проводити декомунізацію може не тільки влада, а й люди на місцях з власної ініціативи.
I_Dominik
Повідомлень: 388
З нами з: Сер березня 18, 2015 4:34 am

Re: Декомунізація

Повідомлення I_Dominik »

Комплексної, бо треба і леніна винести, і клумбу на місці постамента зробити, щоб постаменти пусткою не стояли, і площу з проспектом переіменувати, а подекуди і ціле місто.

Я дозволю собі заперечити стосовно ленінопаду, бо вважаю, що він є радше 'революція', ніж 'декомунізація' - остання, на мою думку, є прероґативою держави і влади, як то було в Галичині в 90х, а раніше в країнах східної та центральної Європи...
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Декомунізація

Повідомлення lelka »

I_Dominik писав:Комплексної, бо треба і леніна винести, і клумбу на місці постамента зробити, щоб постаменти пусткою не стояли, і площу з проспектом переіменувати, а подекуди і ціле місто.
Ого, справді комплексний підхід до справи! :lol:
Просто я думаю, що система передбачає логічно впорядковану сукупність, отже комплекс, тому комплексна система - масло масляне.
Щодо прерогативи держави згодна на 200%, але ініціативу на місцях не варто заперечувати.
Відповісти

Повернутись до “Обговорення статей тлумачного”