Сторінка 1 з 1

Контрактник

Додано: Сер серпня 19, 2015 6:22 am
I_Dominik
Контрактник, -а, чол - солдат збройних сил, що служить за укладеним з державою договором, а не є рекрутом призваним до війська.

Він страшенно боявся впасти від страху. Все тіло його стрясав той дитячий страх. Але він був уже дорослий — перед своїми загиблими товаришами і перед контрактниками.
Дзвін, Число 5-6
https://books.google.com/books?id=s0Q7A ... 2ACh0NxwYa

Від старого кавказця він дізнається про обставини смерті брата, який воював на боці чеченців, — його живцем закопав у землю солдат-контрактник. Власне, старий приїхав до Москви, щоб помститися «контрактникові»...
Лариса Брюховецька - Приховані фільми: українське кіно 1990х
https://books.google.com/books?id=IfgaA ... 2ACh0NxwYa

Re: Контрактник

Додано: Нед вересня 13, 2015 9:34 am
Анатолій
Контрактник — не обов’язково солдат, може бути й офіцер також. До того ж це не обов’язково військовик. Це добре видно хоча б із таких прикладів:
...по-третє, від його становища в газеті (власний кореспондент, контрактник і т.д.), останнє визначає його статусні гарантії... (часопис «Ї»)
Відчутний відтінок розмовності засвідчують такі утворення, як контрактник "спортсмені який виступає у певному клубі за контрактом", вільник "борець греко-римського (вільного) стилю"... («Українська лексика кінця двадцятого століття»).
Тому пропоную так:
Контра́ктник, -а, чол., розм. Той, хто працює чи служить за контрактом. Солдат-контрактник. Офіцер-контрактник.

Re: Контрактник

Додано: Суб вересня 26, 2015 6:02 am
I_Dominik
Я з тим є згоден - маєте рацію...

Re: Контрактник

Додано: Суб вересня 26, 2015 10:04 am
Анатолій
Дякую. Додано.