Тлумачно-стилістичний

Обговорення тлумачних словинків

Модератор: Анатолій

Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Кувалда »

Це зрозуміло. От тільки має робити той, хто пропонує статтю, а не хтось-хто-має-за-всім-дивитися.
Ґалаха
Повідомлень: 289
З нами з: Нед вересня 22, 2013 7:03 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Ґалаха »

а якщо хочеш додати фразеологізм, то мусово писати всю статтю, чи можна сам вислів?
Що глибшими стають наші знання, то більшає безодня незвіданости навколо них.
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Анатолій »

Ґалаха писав:а якщо хочеш додати фразеологізм, то мусово писати всю статтю, чи можна сам вислів?
статтю ;)
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Andriy »

Пару зауваг:
1) я б закінчення слів (напр. в родовому) подавав через риску, напр. Нобеля́нт, -а, як в АС
2) я б не розділяв жіночий/чоловічий рід на окремі статті (без особливої потреби), напр. Регіонал, Регіоналка варто тримати разом
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Анатолій »

Andriy писав: 1) я б закінчення слів (напр. в родовому) подавав через риску, напр. Нобеля́нт, -а, як в АС
Підглянув таке оформлення в СУМі. Хоча з рискою, певно, буде краще. Поправлю.
Andriy писав:2) я б не розділяв жіночий/чоловічий рід на окремі статті (без особливої потреби), напр. Регіонал, Регіоналка варто тримати разом
І тут підглянув у СУМі:
БІЛЬШОВИЧКА, и, жін. Жіночий рід до більшовик.
Якщо писатимемо в одній статті, то як оформлювати: Регіонал, -а, чол., регіоналка, -и, жін.? А найголовніше, як тоді тлумачити ці слова?
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Andriy »

Анатолій писав:Якщо писатимемо в одній статті, то як оформлювати: Регіонал, -а, чол., регіоналка, -и, жін.? А найголовніше, як тоді тлумачити ці слова?
десь так, якщо означення ідентичні (за винятком статі) то тлумачення одне, для чоловічого (хай вибачать мене феміністки :))

Проблема з розбиттям на окремі статті така: хтось знайде помилку або розширення для статті Регіонал, і ми виправимо цю статтю, але хто ж згадає, що треба зазирнути в окрему статтю Регіоналка і виправити/розширити її також?
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Анатолій »

Andriy писав:
Анатолій писав:Якщо писатимемо в одній статті, то як оформлювати: Регіонал, -а, чол., регіоналка, -и, жін.? А найголовніше, як тоді тлумачити ці слова?
десь так, якщо означення ідентичні (за винятком статі) то тлумачення одне, для чоловічого (хай вибачать мене феміністки :))

Проблема з розбиттям на окремі статті така: хтось знайде помилку або розширення для статті Регіонал, і ми виправимо цю статтю, але хто ж згадає, що треба зазирнути в окрему статтю Регіоналка і виправити/розширити її також?
Пропоную тут такий вихід: якщо я слова з ідентичним означенням, що різняться тільки статтю, то ми подаємо їх двома різними статтями, але в одному, так би мовити, флаконі. Тобто для «Регіонал», «Регіоналка» це має виглядати так:
Регіона́л, , чол., політ. Член Партії регіонів та/або фракції цієї партії в законодавчому, представницькому органі влади.
[Який чоловік: ми з ним по різні сторони барикад. Він же регіонал, перекинувся з есдеків до Януковича (Микола Братан, «Голодна кров»).]

Відмінок Однина МножинаНазивний регіона́л регіона́ли
Родовий регіона́ла регіона́лів
Давальний регіона́лові (регіона́лу)* регіона́лам
Знахідний регіона́ла регіона́лів
Орудний регіона́лом регіона́лами
Місцевий … регіона́лу, регіона́лові … регіона́лах
Кличний регіона́ле регіона́ли

*У давальному відмінку однини перевагу треба віддавати слову регіона́лові.

Регіона́лка, -и, жін. Жіночий рід до регіонал.
[Днями регіоналка Р. Богатирьова заявила, що, коли їм удасться зібрати у майбутній ВР 300 депутатських голосів, вони негайно порушать питання про надання російській мові статусу державної, що фактично означатиме початок знищення Української незалежної держави. (Анатолий Шевченко, «Українцям потрібні перемоги»).]
Відмінок Однина Множина
Називний регіона́лка регіона́лки
Родовий регіона́лки регіона́лок
Давальний регіона́лці регіона́лкам
Знахідний регіона́лку регіона́лок
Орудний регіона́лкою регіона́лками
Місцевий … регіонал́ці … регіона́лках
Кличний регіонал́ко регіонал́ки
Іншими словами, коли людина набирає в пошуку регіонал, їй видаватиме тлумачення, приклади вживання, відмінювання і словоа регіонал, і слова регіоналка. Людина шукає регіоналка — те ж саме: тлумачення, приклади вживання, відмінювання і словоа регіонал, і слова регіоналка.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Тлумачно-стилістичний

Повідомлення Andriy »

кількість статей тлумачно-стилістичного тепер можна побачити на головній сторінці
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання”