Феномен "Дня"

В цей розділ попадає все, що не підпадає під тематику інших розділів

Модератор: Анатолій

Відповісти
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Феномен "Дня"

Повідомлення Кувалда »

Я шанувальник газети "День" і читаю регулярно її п’ятничний випуск. Чудова публіцистика, обстоювання українськості та україномовності тощо. Але тут про ложку дьогтю. При багатьох плюсах зауважую постійно нехлюйське ставлення до мови. Коли статті написано українською - ще добре, а коли переклад - зразу видно: від дрібного до анекдотичного на кшталт "Декрету про світ" (такий переклад з російського "Декрета о мире"). І то хоч-який номер візьми, обов’язково який-небудь чортик та вискочить. От, наприклад, з останнього, №42-43 "Людина, яка виграла інформаційну війну": — Цікаво, що саме за Юрія Мамчура народилася традиція взаємодії в бойовому навчанні різних пологів українських військ,— розповідає Володимир Бова.
Ну є ж тисячі випускників філологічних факультетів. Невже важко знайти більш-менш вдумливого? :( Це стосується й інших українських газетярів. Мову вчіть! :ugeek:
Анатолій
Повідомлень: 4702
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення Анатолій »

Це феномен не "Дня", а українських ЗМІ. Для прикладу, в "Українському тижні" за 20 січня, 2011 р. є стаття «Судний тиждень Судану». Там чорним по білому написано таке: «Я бував у Південному Судані й можу запевнити, що це один із найбідніших та найнещасніших регіонів у сві­­ті, — ділиться враженнями проффесор Рівс. — Так склалося, бо він перебував майже безперервно в стані війни. До того ж однією з причин є також колоніальне правління Великої Британії».
І це пишуть ті, що не раз називали Януковича "проффесором". Найцікавіше, що вже чотири роки на сайті "УТ" в електронному варіянті "висить" той самий "проффесор Рівс".
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення lelka »

Ну що ви?! Ета ж бабкі платіть нада :lol: ! А коли серйозно... Думаю, таке недбальство зумовлене тим, що при кермі "Дня" стоять люди неукраїномовні, яким серце за нашу мову не болить, тому й вухо їхнє до таких чортиків глухе. Зрештою, такі люди керують не тільки цим часописом, а й усією країною незалежно від партійності. Бо якби вони справді вболівали за українську, то давно б упровадили штрафи за такі редакторські "недогляди". Щоб достукатися до грошових мішків, треба тиснути не на їхнє сумління, а на їхні кишені :mrgreen:
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення Кувалда »

В "Українському тижні" це лише прикрий недогляд [під впливом частого вживання "проффесора"] ;) Я читач цього тижневика. Рівень мови добрий.
У тому й річ, що проблема з людьми, не глухими до української ;) , та це не заважає бути їм такими недбайливцями ;). Покладаються на електронного перекладача... і партачать. Штрафи, думаю, помогли б 8-)
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення Olesya_Gomin »

На мою думку, важливо ще й писати редакції про це. Коли всі тихо обурюватимуться в себе на кухні, то газета й не знатиме, що щось не так. В інет-версії висить, бо ще ніхто не написав і не попросив виправити.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення Кувалда »

Олесю, всім же не напишеш ;) .
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення Olesya_Gomin »

Кувалда писав:Олесю, всім же не напишеш ;) .
Ну ми й говоримо не про всіх, а про "День" (:
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Феномен "Дня"

Повідомлення lelka »

Цікаво, невже редактор ніколи не читає, так би мовити, готовий продукт? Невже самі автори ніколи не переглядають своїх статей після друку? Незалежно від відповіді ситуація однаково невтішна. Якщо читають, то чому не роблять висновків і не вживають заходів, не виправляються? Якщо ж не перечитують, значить, байдужі до власної праці.
Відповісти

Повернутись до “Різне”