distinct keys

Переклад книжки Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein "Introduction to Algorithms". Обговорення, термінологія.
Відповісти
ReAl
Повідомлень: 56
З нами з: П'ят жовтня 27, 2017 11:58 pm

distinct keys

Повідомлення ReAl »

Ключі

k = 5;
l = 5;

різні в тому сенсі, що це різні об'єкти, але вони не відрізняються. Мова йде і про складні об'єкти, і про числа-ключі. Щоб підкреслити саме цю відмінність ключів,
the chance of collision between distinct keys k and l
перекладаю як
шанс колізії між відмінними ключами k і l
але то виглядає дещо незвично. Повернутися до «різних»?
Yola
Повідомлень: 166
З нами з: Чет квітня 28, 2011 9:25 am

Re: distinct keys

Повідомлення Yola »

CLRS писав:In other words, with a hash function randomly chosen from H, the chance of a collision between distinct keys k and l is no more than the chance 1/m of a collision if h(k) and h(l) were randomly and independently chosen from the set {0, 1, ... , m-1}.
З цього я бачу, що k і l мають різні значення, бо якщо вони мають те саме значення, то шанс колізії - 1.

Я не знаю чи є різниця між словами різний і вдмінний, мені здається, що тут вони взаємозамінні.
ReAl
Повідомлень: 56
З нами з: П'ят жовтня 27, 2017 11:58 pm

Re: distinct keys

Повідомлення ReAl »

Різниця невловима, просто для
Consider two distinct keys k and l from Zp, so that kl.
з варіантів
• Розглянемо два різні ключі k і l з Zp, тоді k не дорівнює l
• Розглянемо два відмінні ключі k і l з Zp, тоді k не дорівнює l
особисто мені перший видається гіршим.

p.s. Там ще й different навколо бігає.
Yola
Повідомлень: 166
З нами з: Чет квітня 28, 2011 9:25 am

Re: distinct keys

Повідомлення Yola »

Цікаву відповідь дали тут, наведу уривок:
tenebris2020 писав:Як бачимо, слово "різний" містить у собі сему "бути одним з низки чогось" чи "становити низку". Зрозуміло, що елементи цієї низки відрізняються одне від одного, але не це основний сенс нашого повідомлення.

А от коли треба підкреслити саме те, що щось відрізняється від чогось, ми кажемо, що ці об'єкти відмінні.
Відповісти

Повернутись до “Переклад "Introduction to Algorithms"”