sequential consistency

Переклад книжки Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein "Introduction to Algorithms". Обговорення, термінологія.
Відповісти
ReAl
Повідомлень: 56
З нами з: П'ят жовтня 27, 2017 11:58 pm

sequential consistency

Повідомлення ReAl »

Там же, 27 Multithreaded Algorithms

sequential consistency як модель властивостей спільної пам'яті.
Одна з багатьох.

Для самого слова consistency словники дають різні варіанти, але для всіх словосполучень — несуперечливість.

Для якоїсь теорії чи логічного виводу несуперечливість добре підходить, але тут мені видається доречнішим варіант цілісність (інформації, під час взаємодії декількох потоків).
Yola
Повідомлень: 166
З нами з: Чет квітня 28, 2011 9:25 am

Re: sequential consistency

Повідомлення Yola »

en.wikikipedia писав: Приклад
Припустимо, що має місце такий перебіг подій:
* Кортеж X скопійований на пристрої M і N
* Клієнт A пише в кортеж X на пристрої M
* Дещо пізніше в час t, клієнт B читає кортеж X з вузла N

Consistency model має визначати чи побачить клієнт B дані записані клієнтом A чи ні.
en.wikikipedia писав: Strict consistency - це найсуворіша consistency model. В цій моделі, запис у певну змінну будь-яким процесором миттєво мусить бути видним всім процесорам.

The sequential consistency model - це слабша модель пам'яті ніж strict consistency. Запис у змінну не мусить бути миттєво видним, однак, записи у змінну різними процесорами мають ставати видними для всіх процисерів в порядку запису.
Як на мене тут може підійти слово узгодженість. Записи в пам'ять мають бути узгодженими. Мені здається такий переклад має перевагу перед цілісністю, бо слово цілісність не так чітко передає значення. Також тут пам'ять не зовсім цілісна, адже записи можуть затримуватись.
Словопедія писав: Узгодженість, -ності, ор. -ністю. Властивість узгодженого: узгодженість думок, узгодженість дій.
Тут нас цікавить саме узгодженість дій.
ReAl
Повідомлень: 56
З нами з: П'ят жовтня 27, 2017 11:58 pm

Re: sequential consistency

Повідомлення ReAl »

Yola писав: Нед листопада 05, 2017 7:10 pm Як на мене тут може підійти слово узгодженість. Записи в пам'ять мають бути узгодженими. Мені здається такий переклад має перевагу перед цілісністю, бо слово цілісність не так чітко передає значення. Також тут пам'ять не зовсім цілісна, адже записи можуть затримуватись.

Тут нас цікавить саме узгодженість дій.
Схоже, що так краще.
Адже цілісність пам'яті це ще й власне цілісність інформації при збоях, перешкодах, прольотах космічних частинок, зрештою.

Дії (і записи, і зчитування) мають бути узгодженими, навіть якщо затримки — в межах одного потоку і без звертань на запис до цих комірок пам'яті від інших потоків інформація буде цілісною завдяки тому, що зберігається (послідовний) порядок звертань цього потоку.
При звертаннях на запис від різних потоків інформація можуть не бути цілісною, для цього потрібна інша модель, яка, втім, відгризе шматочок продуктивності системи.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: sequential consistency

Повідомлення Andriy »

Словник Кочерги, Мейнаровича пропонує: згідніть, узгідненість:
• ~ of equations = згі́дність рівня́нь
• external ~ = зо́внішня узгі́дненість
• internal ~ = вну́трішня узгі́дненість
Відповісти

Повернутись до “Переклад "Introduction to Algorithms"”