Розв'язок vs. розв'язання vs. розв'язування

Переклад книжки Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein "Introduction to Algorithms". Обговорення, термінологія.
Відповісти
sasha1024
Повідомлень: 65
З нами з: Вів січня 19, 2016 4:42 pm

Розв'язок vs. розв'язання vs. розв'язування

Повідомлення sasha1024 »

Я занадто зросійщений, щоб вважати різницю між цими словами кричущою.

Я розумію, що «розв'язання»/«розв'язування» можна використовувати лише на позначення процесу, але не позначення результату. Мені здається, що слово «розв'язок» в побуті використовують і для результату, і для процесу — але це нормально, якщо в межах цієї книги ми застосовуватимемо його лише для результату (і, як я зрозумів після редагування divide-conquer.tex, ми робимо саме так).

Але чи вважається в межах цієї книги істотною різниця між «розв'язання» і «розв'язування»?

Зокрема, наприклад, фрагмент:
Розв'язування систем різницевих обмежень

Теорема… свідчить, що алгоритм Беллмана-Форда можна використовувати для розв'язку системи різницевих обмежень.
і в цьому фрагменті індекси:
  • алгоритм Беллмана-Форда!для розв'язування системи різницевих обмежень,
  • алгоритм Беллмана-Форда!для розв'язку системи різницевих обмежень.
Слід мені виправити «розв'язок» на «розв'язання»? Чи «розв'язок» на «розв'язування»? Чи всі чотири випадки (2 «розв'язки» і 2 «розв'язування») на «розв'язання»?
pasichna
Повідомлень: 46
З нами з: Чет грудня 12, 2013 8:33 pm

Re: Розв'язок vs. розв'язання vs. розв'язування

Повідомлення pasichna »

У побуті таке поєднання використовують під впливом російського решения, яке позначає аж три українські терміни рішення, розв'язок, розв'язування.Тому нещадно викорінюємо цю плутанину.
Тому замініть на розв'язування.
Розв'язання від доконаного дієслова розв'язати, а розв'язування від недоконаного дієіслова розв'язувати. Тобто по суті мали б означати завершений і незавершений процес. Але аж такий відтінок у змісті цих іменників не відчувається. Тому можна вважати їх синонімами.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Розв'язок vs. розв'язання vs. розв'язування

Повідомлення Andriy »

+1
Відповісти

Повернутись до “Переклад "Introduction to Algorithms"”