Відрізняти одне від одного

Питання та відповіді щодо української мови

Модератор: Анатолій

Відповісти
Uliana
Повідомлень: 13
З нами з: Сер лютого 22, 2017 9:06 pm

Відрізняти одне від одного

Повідомлення Uliana »

Робити різницю між ким , чим-небудь - відрізняти одне від одного.

"Зараз добро бореться зі злом такими витонченими способами і з такою люттю, що вже перестаєш відрізняти одне від іншого".
"Ці поняття слід відрізняти одне від одного, оскільки вони різні та мають різне законодавче підґрунтя".
"Дай мені сили прийняти те, що я не в силах змінити, сміливість змінити те, що я можу змінити, і мудрість відрізняти одне від другого".
Чим відрізняється ангіна від тонзиліту? Треба відрізняти одне захворювання від іншого".


Чи є помилки в наведених прикладах? Чи взаємозамінні звороти з уживанням слів одного/іншого/другого?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Відрізняти одне від одного

Повідомлення Кувалда »

Шось Ви глибоко копаєте ;) .
я не думаю, що аж так принципово. Як на мене: у всіх прикладах годиться одне від одного. одне від другого можна говорити, коли йдеться чітко про два суб’єкти/об’єкти. одне від іншого – коли другий суб’єкт/об’єкт невизначений.
"Тепер добро бореться зі злом такими витонченими способами і з такою люттю, що вже перестаєш їх відрізняти [одне від одно/перше від другого/одне від другого — можна також і опустити]".
"Ці поняття слід відрізняти одне від одного/одне від другого, бо вони різні та мають різне законодавче підґрунтя".
"Дай мені сили прийняти те, що я не в силах змінити, сміливість змінити те, що я можу змінити, і мудрість відрізняти одне від другого/одне від одного/перше від другого".
Чим відрізняється ангіна від тонзиліту? Треба відрізняти одне захворювання від другого/Треба відрізняти ці захворювання одне від одного".
Uliana
Повідомлень: 13
З нами з: Сер лютого 22, 2017 9:06 pm

Re: Відрізняти одне від одного

Повідомлення Uliana »

Дякую!
Відповісти

Повернутись до “Мовні консультації”