Житель Кременчука

Питання та відповіді щодо української мови

Модератор: Анатолій

Відповісти
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Житель Кременчука

Повідомлення Анатолій »

Я к одним словом назвати жителя / жительку / жителів Кременчука?
краєзнавець
Повідомлень: 1091
З нами з: Сер червня 23, 2010 10:34 am

Re: Житель Кременчука

Повідомлення краєзнавець »

Ті жителі Кременчука, яких я особисто знаю (а вони переважно українці і спілкуються українською) називають себе кременчужанами.
Наскільки мені відомо, так само жителів Кременчука називають і жителі навколишніх сіл, майже на 100% українці.
Зрозуміло, що кременчужани йде від Кременчуг, а не від Кременчук, але що з цим вдієш? :(
wmdrossel
Повідомлень: 27
З нами з: Сер серпня 04, 2010 12:05 pm

Re: Житель Кременчука

Повідомлення wmdrossel »

краєзнавець писав: Зрозуміло, що кременчужани йде від Кременчуг, а не від Кременчук, але що з цим вдієш? :(
Вдіяти можна ось що: писати Кременчуґ і Кременчуджанин. :twisted: Страшно, правда. Щось ми якось чи то відвикли від дзвінких ґ-дж-дз, чи то ніколи до них і не звикали. А погодьтесь, мало хто знає, що буквосполучення дж позначає дуже короткий звук, а зовсім не д, яке після хвилинки перепочинку переходить у ж. Це я, звісно, пишу для роздумів, а не як консультацію.
Усезнайко
Повідомлень: 529
З нами з: Нед червня 28, 2009 12:29 am

Re: Житель Кременчука

Повідомлення Усезнайко »

Кременчуковець?
Ніхто не знає стільки, скільки не знаю я.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Житель Кременчука

Повідомлення Кувалда »

загалом-то кременчучець, кременчучка, кременчучці. Інша справа, наскільки це милозвучно. А кременчужанин, кременчужец — це російською
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Житель Кременчука

Повідомлення Анатолій »

З блогу проф. Пономарева
Володимир із Кременчука на Полтавщині запитує, як правильно називати мешканців цього міста: кременчужани, кременчужці чи кременчучці?
Форми кременчужани й кременчужці неприйнятні, бо утворені від російської назви міста – Кременчуг (г чергується з ж при словозміні). Теоретично правильне, але дуже немилозвучне – кременчучці (к переходить у ч). Тож я пропоную назву кременчуківці.
Відповісти

Повернутись до “Мовні консультації”