Кілька — декілька

Питання та відповіді щодо української мови

Модератор: Анатолій

Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Кілька — декілька

Повідомлення Анатолій »

У чому різниця між словами «кілька» і «декілька»?
Наталя

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Наталя »

Жодної.
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Анатолій »

Наталя писав:Жодної.
Тоді навіщо використовувати слово «декілька», що на дві букви більше?
Наталя

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Наталя »

Кілька й декілька - слова-синоніми. Кому не лінь - каже декілька, ледащо ж, щоб не вимовляти "многабукаф", вживає кілька. ;)
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Кувалда »

Анатолію, це давні слова ;) У нас таких пар море 8-) Най будуть. Ми не схильні до ощадного вжитку слів. Ми ж не германці якісь :mrgreen:
кі́лька и кі́льки, де́кілька и де́кільки, скі́лька и скі́льки (-ко́х, -ко́м, -кома́), скі́лькись и кі́лькись, (зап.) кі́лько́ро, скі́лько́ро (употр. в им. и вин. пад.); (какие-то -ко) (с)кі́лька[и]-там; (свыше десяти) кількана́дцять (-тьо́х, -тьо́м, -ть(о)ма́).
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Анатолій »

Я чому питаю? Мені доводять, що кілька — це від трьох до десяти, а декілька — понад десять.
Наталя

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Наталя »

Анатолій писав:Я чому питаю? Мені доводять, що кілька — це від трьох до десяти, а декілька — понад десять.
:D :D Доведіть і мені.
Анатолій
Повідомлень: 4697
З нами з: Чет червня 18, 2009 4:16 pm

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Анатолій »

Наталя писав:
Анатолій писав:Я чому питаю? Мені доводять, що кілька — це від трьох до десяти, а декілька — понад десять.
:D :D Доведіть і мені.
Я маю довести? :o
Наталя

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Наталя »

Не лякайся. Це лише прокламація. ;)
Марія_Фещенко
Повідомлень: 25
З нами з: Вів грудня 03, 2013 4:27 pm

Re: Кілька — декілька

Повідомлення Марія_Фещенко »

Кілька 2, кох, числ. не означ.-кільк. Невизначена мала кількість (у межах від трьох до десяти). Іноді тікав [Тарас] на кілька день аж у друге село до своєї заміжньої сестри Катрі (Панас Мирний, V, 1955, 309); Кілька парубків скочило до танцю, потягши за собою дівчат (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 234); Я склав план реконструкції кількох площ і вулиць міста (Олександр Довженко, I, 1958, 25).
♦ Кількома словами — дуже коротко. Я кількома словами розповів, як добирався сюди (Леонід Смілянський, Сашко, 1954, 158).

Декілька , кох і ко́х, числ. кільк. Невелика, незначна кількість. Вже стояли декілька возів з зерном, з сіллю, рибою, декілька стільців перекупок
(Панас Мирний, I, 1954, 45); За всю дорогу вони перекинулись лише декількома незначущими фразами (Олександр Бойченко, Молодість, 1949, 23).
Відповісти

Повернутись до “Мовні консультації”