Визначення термінів

Питання та відповіді щодо української мови

Модератор: Анатолій

Відповісти
Євген Мадея
Повідомлень: 12
З нами з: Нед вересня 11, 2016 1:34 pm

Визначення термінів

Повідомлення Євген Мадея »

Доброго дня! Цікавить різниця між інтонацією називання і повідомлення (окрім самих назв і того, що в кінці речення з інт. повідомлення ставиться крапка). Інтернет мовчить нарівні з викладачами.
Andriy
Адміністратор сайту
Повідомлень: 3777
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:23 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Andriy »

А можете навести приклади?
Євген Мадея
Повідомлень: 12
З нами з: Нед вересня 11, 2016 1:34 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Євген Мадея »

Та будь-яке словосполучення (інт. називання) і речення (інт. повідомлення).
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Кувалда »

щось я нічого не зрозумів :roll:
Євген Мадея
Повідомлень: 12
З нами з: Нед вересня 11, 2016 1:34 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Євген Мадея »

Кувалда писав:щось я нічого не зрозумів :roll:
Є така штука як інтонація називання (використовується в читанні словосполучень) та інтонація повідомлення (в реченнях). Яка насправді між ними різниця?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Кувалда »

надибав: Головні члени речення формують предикативну основу (смисловий центр, ядро) речення, а другорядні члени речення поширюють його. Предикативність є основною ознакою, що відрізняє речi від словосполучення: реченням повідомляється думка, а словосполучення лише називають складні поняття. Реченням властива інтонація повідомлення, а словосполученням — інтонація називання :!: .
Не знаю, хто автор цього, можливо, це колективна думка якого-небудь академічного інституту. Людям тре’ чимось займатися. Правопис доладний зробити вони не спроможні, тому шукають теми нікому не потрібні. Але Вам це нащо?! :shock: Чи цю курзу-верзу змушуть в університетах вчити?
Євген Мадея
Повідомлень: 12
З нами з: Нед вересня 11, 2016 1:34 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Євген Мадея »

Змушують знати лиш самі назви понять, а їх тлумачення навіть викладачі не знають. Говорю про ці 2, а не загалом :D
Хотів знати, як на практиці різняться ці інтонації або хоча б теоретично (в голові не складалося). Не дано, виходить :ugeek: Дякую за допомогу!
lelka
Повідомлень: 433
З нами з: П'ят листопада 19, 2010 1:19 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення lelka »

Ой, я, здається, знаю, про що йдеться :P (сама над тим морочилася, тільки думала, що це мої таргани)))
Спробуйте прочитати: "Аміцитрон. Швидке рішення" і "Аміцитрон - швидке рішення" (даруйте за рекламоцитування - це перше, що спало на гадку).
Євген Мадея
Повідомлень: 12
З нами з: Нед вересня 11, 2016 1:34 pm

Re: Визначення термінів

Повідомлення Євген Мадея »

Так, це напевне воно.
Відповісти

Повернутись до “Мовні консультації”