Варіант чи варіянт

Тут обговорюють чинний правопис та шляхи його розвитку

Модератор: Анатолій

muchacho
Повідомлень: 84
З нами з: П'ят липня 17, 2009 11:21 am

Варіант чи варіянт

Повідомлення muchacho »

Stolpnik писав:Словник А. Кримського дає переклад, та й усі інші словники, як: операційна.
Хіба не правильніше було б: операційня.

І, продовжуючи тему операцій, англ. бек-офіс інколи передають як: операційний відділ.
Можливо є ще інші варіанти?

Можливо не "варіанти", а "ВаріЯнти"?
Stolpnik
Повідомлень: 37
З нами з: Сер липня 22, 2009 9:12 am

Re: Операционная

Повідомлення Stolpnik »

Можливо є ще инші варіянти?

Питання не по темі: наскільки мені відомо, то поки що чинний правопис, згідно з яким пишуть (варіант)?
Хтось щось знає про те, скільки йому ще залишатися в силі? І, взагалі, його змінювати будуть?
Чи все це поверення до етерів і варіянтів - це лише ентузіазм окремих членів суспільства, який вилився на сторінки цього форуму (хворуму) і подекуди спливає на поверхню глядила (телевізора) на каналі СТБ?
Усезнайко
Повідомлень: 529
З нами з: Нед червня 28, 2009 12:29 am

Re: Операционная

Повідомлення Усезнайко »

Гадаю, він ще надовго в силі. Тому варіант, але через це не слід ухилятися від теми.
Ніхто не знає стільки, скільки не знаю я.
muchacho
Повідомлень: 84
З нами з: П'ят липня 17, 2009 11:21 am

Re: Операционная

Повідомлення muchacho »

Stolpnik писав: Питання не по темі: наскільки мені відомо, то поки що чинний правопис, згідно з яким пишуть (варіант)?
По-перше у мене власний правопис.
А по-друге навіть на нашому улюбленому і шанованому словнику вживається "Варіянт"

http://r2u.org.ua/krym/krym_search.php? ... ghlight=on
Емо
Повідомлень: 47
З нами з: П'ят липня 17, 2009 11:35 am

Re: Операционная

Повідомлення Емо »

[quote="Усезнайко"]Гадаю, він ще надовго в силі. Тому варіант, але через це не слід ухилятися від теми.

дивно, що Ви в одному випадку приймаєте варіянт офіційного правопису, а "операційна" Вас не влаштовує. розумію, що тут зібралося товариство, яке не сприймає чинний правопис? чи не так?
Усезнайко
Повідомлень: 529
З нами з: Нед червня 28, 2009 12:29 am

Re: Операционная

Повідомлення Усезнайко »

muchacho писав:А по-друге навіть на нашому улюбленому і шанованому словнику вживається "Варіянт"
Можливо, це тому, що правопис тих часів не збігається з поточним? За чинним правописом правильно «варіант», тому й у словнику має бути так само.
Ніхто не знає стільки, скільки не знаю я.
muchacho
Повідомлень: 84
З нами з: П'ят липня 17, 2009 11:21 am

Re: Операционная

Повідомлення muchacho »

Усезнайко писав:
muchacho писав:А по-друге навіть на нашому улюбленому і шанованому словнику вживається "Варіянт"
Можливо, це тому, що правопис тих часів не збігається з поточним? За чинним правописом правильно «варіант», тому й у словнику має бути так само.
Ви вважаєте себе розумнішим за Кримського?
Stolpnik
Повідомлень: 37
З нами з: Сер липня 22, 2009 9:12 am

Re: Операционная

Повідомлення Stolpnik »

Наскількі я розумію, то варіант чи варіянт - це стосується питання про те, як правильно передавати слова з інших мов, і мовної традиції.
А ось питання операційна чи операційня стосується правил словотворення, згідно з якими наросток -ня використовують для позначення технічних установ і приміщень, де зібрано певний крам. Див. стайня, кухня, броварня, кавярня.
muchacho
Повідомлень: 84
З нами з: П'ят липня 17, 2009 11:21 am

Варіант чи варіянт

Повідомлення muchacho »

Оскільки модератор створив нову гілку(а назву не змінив)...
Пропоную змінити назву теми на "а чи я?".
Стосовно підтримки деякими учасниками чинного правопису...
Шановні! Ми зібралися тут щоби відродити чистоту мови.
Тому треба безжально боротися з чинним правописом.
Відроджувати справжню мову, а не покручену "совєтами" мову просувати.
Протиріччя у поглядах на правопис у хворумчан видно...
Треба займати одну позицію і дотримуватися її, а не підлаштовуватися під обставини. Все має бути логічно!
Усезнайко
Повідомлень: 529
З нами з: Нед червня 28, 2009 12:29 am

Re: Варіант чи варіянт

Повідомлення Усезнайко »

Я теж за «я», але порушувати норми чинного правопису не збираюсь і вам не раджу.
Ніхто не знає стільки, скільки не знаю я.
Відповісти

Повернутись до “Питання правопису”