"Кофе Хауз" - нах хауз!

Статусне планування, статистика, події тощо

Модератор: Анатолій

Відповісти
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

"Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення Кувалда »

У кав’ярні нагрубіянили українцю: інструкція вимагає говорити російською
Загалом було б добре скласти список всіх таких "розеткових" побратимів, щоб, Боже збав, не скористатися випадково їхніми товарами/послугами.
П.с. Певно, все ж – нах гаус, якщо німецькою :lol:
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення Olesya_Gomin »

Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення Кувалда »

Класно! Головне, що ідея не набридла і, бачу, кампанія набирає обертів 8-) .
До речі, стосовно:
Сергій Плюснін, підприємець (Львів):

- Я народився у Санкт-Петербурзі. Але, розумієте, мова для України - це певна точка диференціації. Якщо уявити собі, що у 1991 році Україна повністью перейшла б на українську, то, я думаю, нас це б відразу від’єднало від радянського контексту, у якому ми де факто досі ще перебуваємо. Є приклад країн Прибалтики, які відразу перейшли на іншу мову і зараз мають іншу ситуацію. Вони – частина Євросоюзу, а ми – російського простору. Тому що мова провокує перенесення в інший культурний, а отже - соціальний та економічний контекст. Не може бути й розмов про незалежність, якщо ми перебуваємо в культурному просторі іншої держави.


В’єтнамці не повернулися з "окупантської" латинки до ієрогліфів, турки з перейшли на латиницю і т.д. Зразу відрубується весь пласт попередньої мовної культури. Вже нове покоління не може читати те, що читає старше і відповідно перестає сприймати, принаймні прямо. Так що в’єтнамці "відцуралися" китайської культури, а турки - арабської. Цілеспрямовано, так би мовити.
А от у китайців з заведенням латинки не склалося (зокрема тому, що є 6-7 великих діялектів, яких, власне, об’єднує саме писемність [ірогліфи означають всюди одне, а звучать по-різному], усно вони невзаємозрозумілі. Так що нам певною мірою пощастило :ugeek: . Бо, якби китайці перейшли на латинку, то після цього, шукаючи щось в інтернеті, спочатку довелося б 100 сторінок переглядати китайських. Шутка.
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення Olesya_Gomin »

вітько
Повідомлень: 53
З нами з: Сер липня 24, 2013 10:29 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення вітько »

Кувалда писав: Загалом було б добре скласти список всіх таких "розеткових" побратимів
Починайте з ОЩАДНЫЙ БАНК УКРАИНЫ Адр: Олексіївська 13 вид вклада: пенсійний і т. ин.)))
Це спадщина з часів, коли руки, які ніколи не крали, підсмикували нарукавники при тілі голови НБУ.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення Кувалда »

Є неграмотність, а є принциповість. Я говорю про "принципових", а ля "розетківців" і т.п. курдупликів
вітько
Повідомлень: 53
З нами з: Сер липня 24, 2013 10:29 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення вітько »

Мені здається, що 99,99% переступають поріг Ощадбанку чи Хауза без наміру будь-що нашкрябати здєсь бил Вася.
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: "Кофе Хауз" - нах хауз!

Повідомлення Кувалда »

і? :mrgreen:
Відповісти

Повернутись до “Мовна політика”