Конкурс-3

Відповісти
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5569
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Конкурс-3

Повідомлення Кувалда »

Пані та панове!
Поки я розбираюся з доробком учасників Конкурсу-2 (оцінити просто, складніше зредагувати :ugeek: ), то щоб не втрачати часу запустимо Конкурс-3 (а я згодом підіб’ю підсумки попереднього). Сподіваюсь, охочі перекладати будуть ;)
Основна ідея цього конкурсу трохи змінена. Якщо у попередньому йшлося про переклад спільними зусиллями охочих перекладачів однієї науково-популярної книжки, то тепер можна буде перекладати розділ з якоїсь однієї книжки (на ваш вибір, яка потрапить до трійки лідерів ваших симпатій (це виявить голосування).
Список складається з 10 позицій (і в деяких позиціях по 2 книжки на вибір ;) ). Переважно це книжки з попереднього конкурсу (дві вилучено – за одну ніхто не проголосував, інша – досить давня).

Про журі й приз – пізніше.

Перший етап – складання списку 10 книжок-претендентів (на переклад). Бажано, щоб оригінали книжок були в інтернеті (у вільному доступі). Обмеження за роками видання: 2008 – 2013. Я даю початковий список книжок. Кожен охочий може вносити свої пропозиції. Книжки мають бути науково-популярні (а не просто нонфікшн). Список складаємо до 10 жовтня. Голосування за книжки триватиме до часу підбиття підсумків Конкурсу-2. Після чого стартуємо (якщо будуть охочі перекладати ;) ).

СПИСОК книжок (початковий)

1. Stephen Hawking. A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes. (2011)
Книжка вибрана для Конкурсу-2, але залишились не перекладені 3 розділи: 7. Black Holes Ain't So Black; 8. The Origin and Fate of the Universe; 12 Conclusion (Glossary).
Знаменита книжка англійського фізика, космолога (мабуть, найвідомішого на сьогодні). Перше видання вийшло 1988 року, відтоді понад 20 перевидань англійською. Книжка перебувала у списку бестселерів "Sunday Times" понад чотири роки, потрапила в List of best-selling books (певно, єдина науково-популярна книжка в цьому списку – продано понад 10 млн. примірників) і т.д. Є багато перекладів, фільми тощо. Українською мовою нема. Сподіваюсь, ми таки її закінчимо перекладати.

2. John D. Barrow. The Book of Universes. 352 pages (2013).
Автор – професор-дослідник Кембридзького ун-ту, математик, фізик, космолог, один з найвідоміших популяризаторів науки, зо двадцять книжок, сотні статтей.
Книжка, зокрема, про останні ідеї фізики, астрономії. Вельми захопливе має бути читво 8-) .

3а. George Musser. The Complete Idiot’s Guide to String Theory. 334 pages. Publisher: Alpha (2008)
Автор – старший редактор найвідомішого науково-популярного журналу "Scientific American". Численні статті його потрапляли в The Best American Science Writing і The Best American Science & Nature Writing anthologies. Має купу нагород. Та й назва книжки дуже приваблива. Про теорію струн чули, мабуть, усі, тому більше не писатиму.
3б. Andrew Zimmerman Jones, Daniel Robbins. String Theory For Dummies. 384 pages (2009).

4. The Great Mathematical Problems. Ian Stewart. 352 pages (2013)
Є деякі математичні завдання, значення яких виходить за рамки звичного – як Велика теорема Ферма або гіпотеза Гольдбаха – вони загадки, які означують математику. В книжці йдеться про великі проблеми, як уже розв’язані, так і ні, чому ці проблеми існують, чому вони мають значення, що змушує математиків шукати їх розв’язки і де вони перебувають у контексті математики і природничих наук загалом. Автор – один з найвідоміших у світі популяризаторів математики, десятки книжок.

5. Jim Holt. Why Does the World Exist?: An Existential Detective Story. 320 pages. (2013)
Зачепивши «найтемніше питання філософії», Джим Голт досліджує найбільшу метафізичну містерію всіх часів: чому щось є замість того, щоб не бути? Книжка, що в одну мить стала бестселером, захоплює уяву як критиків, так і читачів, намагаючись відстежити наші найсвіжіші спроби збагнути походження всесвіту. Голт узяв на себе роль космологічного детектива, що подорожує планетою й бере інтерв’ю у видатних науковців, філософів та письменників «порівнюючи одну теорію з іншою» (Джеремі Бернштайн, «Вол Стріт Джоурнал»). 2012 New York Times Top 10 Book of the Year. 15 розділів і передмова з післямовою – як розділ.

6а. John C. Lennox. God's Undertaker: Has Science Buried God?. 224 сторінки.
Автор – професор математики та філософії науки Оксфордського університету, захисник християнської віри. Відомий також завдяки публічним дебатам з Річардом Докінзом та іншими відомими атеїстами. Українською виходив тритомник (у співавторстві з Гудінгом) Людина та її світогляд. Для чого ми живемо і яке наше місце у світі.
12 розділів і передмова з післямовою – як розділ.
6б. Javier Leach. Mathematics and Religion: Our Languages of Sign and Symbol. 208 pages (2010).

7. Nicholas Carr. The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains. 280 pages. (2011)
Вже знайомий нам Кар, автор есею, запропонованого для Конкурсу-1. Власне, як впливає на наші мізки інтернет. Книжка – фіналіст Пулітцерівської премії (2011 р.) серед нехудожніх. 10 розділів і передмова з післямовою – як розділ.

8а. Lisa Randall. Knocking on Heaven's Door: How Physics and Scientific Thinking Illuminate the Universe and the Modern World. 480 pages. (2012)
Авторка – перша жінка в штаті фізичного факультету Прінстонського університету і перша жінка фізик-теоретик в штаті Масачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету. Першу її науково-популярну книжку "Warped Passages : Unraveling the Universe's Hidden Dimensions" New York Times' внесла у список "100 notable books of 2005". У 2007-му внесена "Time magazine" до "100 Most Influential People" (Time 100) в номінації "науковці і мислителі". Написала лібрето опери. Одним словом, вельми здібна.
Зміст книжки: останні події в фізиці, колайдер, темна матерія і загалом роль науки.
22 розділи і вступ з післямовою – як розділ.
8б. Sean Carroll. The Particle at the End of the Universe. 352 pages. (2012).
Відомий фізик і популяризатор науки про відкриття елементарної частинки Гіґза, відповідальної за наявність маси, також відомої як "частинки Бога". До речі. І ще раз до речі: книжка лавреат премії Королівського товариства за 2013 рік (найкраща англомовна науково-популярна книжка року).

9а. Daniel Kahnemen. Thinking, Fast and Slow. 512 pages. (2012)
Один із найбільших бестселерів за версією «Нью-Йорк Таймз», нагорода «Найкраща книга» у 2012 році від Національної академії наук; вибрана «Нью-Йорк Таймз» до переліку найкращих книжок 2011 року; одна з найкращих книжок 2011 року за версією «Глоуб енд Мейл»; одна з книжок 2011 року за версією «Зи Економіст»; одна з найкращих нехудожніх книжок 2011 року за версією «Вол Стріт Джоурнал».
У книжці «Мислення: швидке і повільне» Денієл Канемен, відомий психолог та володар Нобелівської премії з економіки [єдиний серед психологів], проводить революційну екскурсію мисленням і пояснює, як працюють дві його системи. Перша система – швидка, інтуїтивна та емоційна. Друга – повільніша, але й логічніша. Вплив занадто великої впевненості у корпоративних стратегіях, складність передбачити, що принесе нам щастя у майбутньому, неймовірних ефект когнітивних упереджень на все: від гри на фондовій біржі до планування відпустки – все це можна зрозуміти, збагнувши, як дві системи формують наші судження та рішення. Запрошуючи читача до бесіди про те, як ми думаємо, Канемен показує, де ми можемо довіряти інтуїції, а де – ні, і як нам скористатися перевагами повільного мислення. Він також пропонує практичні поради, як використовувати різноманітні техніки для захисту від мисленнєвих заминок, що часто створюють нам життєві труднощі.
38 розділів і вступ та висновки – як окремі розділи.
9б. Dan Ariely. Predictably Irrational: Hidden Forces That Shape Our Decisions. 384 pages. (2010)
Бестселлер Нью-Йорк Таймз про причини й наслідки людської поведінки, яка нам здається природною, але насправді є нелогічною, і якщо до неї придивитися, то можна зрозуміти її корені й робити інакший вибір у житті, хай чого це стосується: купівлі телевізора чи вибору партнера :roll:
Багато захоплених відгуків від преси та читачів й інформація про автора за лінком: http://www.amazon.com/Predictably-Irrat ... redictable

10. Mary Roach. Bonk: The Curious Coupling of Science and Sex. 336 сторінок. (2008)
У 2008-му книжка була New York Times Top 10 бестселерів, а також редакторський вибір New York Times Book Review, №1 бестселер San Francisco Chronicle, в Топ 5 наукових книжок Boston Sunday Globe…
The New Yorker назвав авторку "найсмішнішим науковим автором в країні".
15 розділів і прелюдія (чи як пише авторка foreplay) як розділ.

Кінцеві умови Конкурсу :!:
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия
Контактна інформація:

Re: Конкурс-3

Повідомлення denys »

Я тут "дещо" з глосарієм до Короткої історії часу застряг :oops: . Як немає часу, то ще якась чортівня :evil: ... Тому думаю, чи зараховуватиметься це до 3 конкурсу? :roll:
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5569
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-3

Повідомлення Кувалда »

глосарій + останній розділ (він короткий).
denys
Повідомлень: 159
З нами з: Суб березня 16, 2013 12:46 pm
Звідки: Славута, Рівне, Коломия
Контактна інформація:

Re: Конкурс-3

Повідомлення denys »

Кувалда писав:глосарій + останній розділ (він короткий).
Гадаю, що впораюся. А ось щодо крайніх строків як там?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5569
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-3

Повідомлення Кувалда »

Денисе, робимо все поступово :mrgreen: . Це попередні етапи поки. Пізніше домовимося. Я пропонуватиму 2 місяці
Olesya_Gomin
Повідомлень: 686
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm
Контактна інформація:

Re: Конкурс-3

Повідомлення Olesya_Gomin »

Я так розумію, тепер треба проголосувати за 3 пункти зі списку?
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5569
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-3

Повідомлення Кувалда »

не тепер ;) . Поки я не оголошу результатів Конкурсу-2, складаємо список книжок. Я дав початковий список. Його варто доповнити/скорегувати. Книжки насамперед математичні, природничі, світоглядні. У крайньому разі за межами цієї тематики, але "гучні" (про них говорять, їх виділяють тощо).
А голосування як і попереднього разу: 1 місце - 3 бали, 2-е - 2, 3-є - 1. Підсумовуємо і три найкращі можна брати в роботу (більша ймовірність вибрати перекладачеві цікавішу для себе книжку, мінус – сумнівно, що хоч якась книжка буде перекладена повністю. Але ми й у Конкурсі-2 не переклали повністю ;) ). Проте врешті умови Конкурсу залежатимуть від перекладачів: захочуть, то перекладатимуть одну книжку (точніше одну вибрану і 3 розділи з Гокінга) або й 12. Поки шукаємо оптимальний варіянт.
Olesya_Gomin
Повідомлень: 686
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm
Контактна інформація:

Re: Конкурс-3

Повідомлення Olesya_Gomin »

Я від себе можу додати одну, можна сказати, світоглядну книжку, яка, як мені здається, цікава й корисна: "Predictably Irrational: Hidden Forces That Shape Our Decisions" Дена Арієлі.
Є на Амазоні. Бестселлер Нью-Йорк Таймз про причини й наслідки людської поведінки, яка нам здається природньою, але насправді є нелогічною, і якщо до неї придивитися, то можна зрозуміти її корені й робити інакший вибір у житті, хай чого це стосується: купівлі телевізора чи вибору партнера :roll:
Багато захоплених відгуків від преси та читачів й інформація про автора за лінком: http://www.amazon.com/Predictably-Irrat ... redictable
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5569
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Конкурс-3

Повідомлення Кувалда »

додав
Olesya_Gomin
Повідомлень: 686
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm
Контактна інформація:

Re: Конкурс-3

Повідомлення Olesya_Gomin »

Панове, це що ж, я одна запрпонувала книжку? А сьогодні ж дед-лайн.
Завтра вже можна буде голосувати?
Відповісти

Повернутись до “Конкурси, проєкти, ідеї...”