Ґрем Сімсіон. Проект «Розі»

Перекладацька майстерня
Відповісти
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Ґрем Сімсіон. Проект «Розі»

Повідомлення Кувалда »

Ґрем Сімсіон. Проект «Розі»/ Перекл. з англ. Катерини Манкович. – Харків: Віват, 2016. – 320 с.
Легке читво.
непослідовне передання g – ґ: хот-доги; хітів; гоумранів, Хейлбрунів, стейкхаусу, Гікс, Гелен, хакерської; велосипед у холі, госпісу, Г’юзом, Герхарда, Голл, Ноттінґ-Гілл, Гелен Гант; зробити гук
не перекладено: був Wi-Fi – вайфай; VGA-кабель, VIP-клієнтів, GPS-навігатором; GPS-навігатору; iPhone, iPod; користуєшся IBM, а в мене тільки Mac, скласти GAMSAT, Facebook, видавництво «Text Publishing», в The Envelope Please. Але є: з «Інскріпшн»
дефіс: нотатки он-лайн; експрес-побачення; експрес-побачень; дрес-код; онлайн-резервування; дрескод; гольф-клубі; компакт-диск; хот-догів, і-мейлами, і-мейл; магнітно-маркерній, магнітно-маркерної; конференц-залів
передання l як ль: Ральф, Мішель, Дональде, Уельсу, Арнольд
з кафедри анатомії, на кафедрі психології, кафедри, за кафедрою, кафедрі

Огріхи: та все виявилося набагато складніше – складнішим; свій номер телефону; номер телефону на; зазначений номер телефону; екран телефону – телефона; Брайан – Браян, Райан; не думай про це, козел; цьому ж треба вчитися; навчався комп’ютерним наукам (але є і: навчитися хороших манер); можете пити, скільки влізе, а потім завалитися в ліжко – завалитеся; повідомив йому; Я повідомив їй; повідомити моєму другові; ступеню доктора; їй було приблизно п’ядесяти років; на вигляд років п’ятдесят п’яти; 3,6 мільйонів років; зупинився півдороги; МакФі, в півтора рази перевищував

Мінуси:
не завжди відповідний ужиток у/в; і/та/й: ворог вже; їм все; навіть всіх; Дощ вже; одязі, і вони; Розі. У всьому; пакують все; Тепер все; так вже; замовлення у всього; щонеділі, і це; як всі; їм вже; нічка — усі; Доне, у всіх; чоловіком всіх; як всі; одязі, і це; що у всьому; сексу? Усі; ж в неї; що у всьому; залу, у якому; протягом всього; З Розі, і зробив; клубу, і всі; ти у новому місці, у новому; намагаюся у всьому; спробувати у всьому; лікарні, і секретарка; Доне, із тобою
знахідний замість родового відмінка: зняв рюкзак; вимкнув телефон; забрати в неї телефон; я взяв телефон; я вимикаю телефон; узяти конверт; залишила лист; не обговорювали таку можливість; не відповів на мій лист; не озвучила найголовнішу тему; не впізнала цитату
недоречний ужиток отримати/одержати замість здобути/дістати: отримавши поцілунок; отримав особливий привілей; отримати решту імен; отримати докторський ступінь; отриманий досвід
активні дієприкметники: початок був багатообіцяючим; не тільки собі, але й оточуючим; мав більш вражаючий вигляд; Вийшло вражаюче; існуючих досліджень; Це було вражаюче; хвилюючим і захопливим; вражаючий список; вражаюча сукня; в існуючому контексті; сміх в оточуючих; загрози для оточуючих немає; оточуючі були
форми "було/буде зроблено": скільки часу й зусиль було витрачено; в мене було відведено дев’яносто чотири хвилини; теку, на якій було написано «Проект «Дружина»; на сайті ресторану було написано; Бетані, і у неї в профілі не було сказано, що вона – Бетані, й у її профілі не сказано; у книжці було написано; у супровідному листі було вказано; це було пов’язано; у щоденнику було записано; усе було сплановано
недоречний ужиток «котрого»: хлопчики, котрі; статті, котра; постачальник послуг, котрий; Естер, котра; Цілителю, котрому; жінка, котра; декілька генів, комбінація котрих; зайду, котрий
жодні (множина замість однини або "ніяких"): жодних прикрас; жодних курців; жодних емоцій; жодних помилок; жодних розумових зусиль; жодних підстав; жодних правил; жодних експериментальних доказів; жодних запитань; жодних доказів; жодних припущень; жодних ознак; жодних… передумов; жодних проблем; жодних підстав
більш/найбільш: найбільш шаблонних; більш щасливі; найбільш прийнятних; більш поважного; більш зрозуміло; найбільш гуманний; більш детально; найбільш дивних; більш очевидною; більш слушних; найбільш ефективно; більш традиційної; більш придатну; більш ефективні; більш корисне; більш швидкий Інтернет; найбільш популярних; найбільш класичним зі всіх; більш безпечну; найбільш ефективного; більш поширене; більш бажаний; найбільш ймовірними; більш детальний; більш пристойний; більш складним; більш відвертого; більш романтичним; мав бути більш гнучким; більш близьку; більш переконливі; більш упевнено; більш холодним; більш зважені; більш примітивними; найбільш радикальні; більш вагомі; чогось більш строгого; здалося найбільш вірогідним
зайве є або орудний замість називного: який тепер є його репетитором; чи є класичною її краса; ким він є насправді; якими ми є; розмір мочки вуха є показником; секс є очевидним винятком
ужиток «аби» замість «щоб»: швидше, аби закінчити за графіком; приховати їх з екрана, аби було видно більше корисної інформації; більших розмірів, аби бути готовим; пообідав, аби налагодити добовий біоритм; не хотіла, аби хтось довідався
«щоби» замість «щоб», «би» замість «б»: щоби незаконний; ти би з; я би сказв [є і: я б сказав]; займався би проблемами
нагадувати замість схожий/подібний/скидатися: нікого тобі не нагадало?; він дуже нагадував мені Джина; будинок нагадував мені обкладений цеглою; це нагадало мені перші розмови; це більше нагадувало традицію; нагадувала таку собі людину-мураху; це нагадало мені велику; Атмосфера нагадувала шаховий клуб; Розклад… нагадував море
недоречний ужиток орудного відмінка в складеному присудку: наче це було проблемою; узагальнення було абсолютно безпідставним; свято буде першим; Рішення було очевидним; а якби він був студентом медичного університету; могли бути помилковими; повітря було теплим; я заговорив першим; може бути різною; була надзвичайно високою; був абсолютно адекватним; порада була слушною; причина була вартою; Еймонн був старшим; Еймонн був кардіологом; якби я був психологом; мати була доволі норовливою; Белінда була медсестрою; був найкращим другом; встановлення батьківства було необхідним; Він був егоїстом; Він був онкологом; може бути корисною; це було фізичною реакцією; поведінка була дуже дивною; було правильним; не були типовими представниками; Бармен був привітним; Олівія могла й не бути індійкою; Вона була індускою; я не був офіційним клієнтом; Еймонн був другом; метод… був незвичним; це було б хорошим результатом; реакція була цілком зрозумілою; замовлення було найскладнішим; також був досвідченим танцюристом; завжди були слабкими; відчуття щастя було найяскравішим; Проект… був головним подразником; вони були незвичними; вона була ірландкою; ціна на таксі буде меншою; один був директором Інституту; Лефевр був справжнім батьком; проект був захопливим; я був таким виснаженим; втома може бути небезпечною; подорож і без того була втомливою; вибір був цілком логічним; Те, що я сказав… було правдою; здібність була видатною; він був декоративним; Відповідь була гарною; Я був єдиним випускником; вечеря була однією з найкращих; Я хотів бути впевненим; Ситуація була гіпотетичною; устриця була теплою; костюм… був несподіваним; вона була доброю; ми всі були професорами; Якби я був студентом-медиком; був занадто високим; була просто чудовою; Ми були єдиними; чи були його дії правомірними; могли бути корисними; відповідь була очевидною; був дуже емоційним; відповідь… буде доречною; поєдинок був справжнім; воно було теплішим; вона була неприховано ворожою; міг бути першим; життя було нещасним; Розі була не єдиною; Розі не була біологічною дочкою; був незвичним; ми були першими у черзі; вона була надзвичайно розумною й цікавою особою; була дуже доречною; багато студентів були представниками культур; першим поставив йому запитання; було скоріше громадським
відсутність/присутність/наявність/брак/нема: відсутність емоцій; відсутність у мене ентузіазму; косметика відсутня; у тобі відсутні його гени; відсутності гарантії; відсутністю чіткого графіка; відсутність презервативу; більшість імен… були відсутні – не було; відсутність навичок спілкування; відсутність емпатії; відсутнє упереджене ставлення; цілковиту відсутність соціальних навичок
здійснювати: встановлення родинних зв’язків здійснювалося; здійснити крадіжку; спробував здійснити маневр; літак уже здійснював посадку в аеропорті; потім здійснив дзвінок
вирішувати замість розв’язувати: вирішувати соціальні проблеми; вирішенні завдання; питання я вирішую; рішення проблеми було простішим; знайти вирішення проблеми; при вирішенні проблеми; знайшла вирішення цієї проблеми; проблема маленька і я її вже вирішив; обидві проблеми вирішити; проблема… її вирішити; щоб вирішити суперечку; він вирішив проблему з піджаком у більш витончений спосіб; поки не вирішимо проблему; вирішення… завдання; вирішив мою проблему. Але є: розв’язати проблему; розв’язати проблему з вами
адже вирішується моя доля – визначається
таким чином зміни; таким чином тільки – так тільки
замість -ові: віддав Джину; не відповідало сезону; зателефонував Джину; навіть Філу; подзвонив Джину; віддав Цілителю; натякнути Роду; каже Стефану; завдяки проекту; психіатру; пластичному хірургу; особливому статусу; як психологу їй; його світогляду; написав Джину; казала Пітеру; допомагав одному своєму приятелю; вірити Саймону; директору гольф-клубу; я скажу декану; нагадав Джину; Філу було; Видай професору; пожертви госпісу; моєму піджаку; вибір шеф-кухарю; побажання шефу; Карлу; Джину; Філу; Кевіну; декану; вказала Філу; показати їх Філу; директору; Тіму; Девіду; Яну; Борису; Маркусу; Ніку, Пітеру; Родеріку; майбутньому лікарю; завдяки цьому маневру; відомо декану; новому проекту; суперечили розуму; До того ж Джину складно; відомому мені рецепту; психологу-дослідниці
із жінкою-вченим; вчена-інформатик; вченого-генетика; не так багато вчених; визнання серед вчених; як вчений я; учений-генетик; я вчений; майбутніх вчених; майбутній вчений; вченого-ідіота; у товаристві вчених; про вчені ступені
Біля аудиторії товклося людей двадцять п’ять, але я одразу впізнав організаторку Джулію, «блондинку з великими цицьками», як описав її Джин. Насправді розмір її грудей приблизно в півтора рази перевищував норму, обумовлену пропорціями фігури, тому ця риса навряд чи могла слугувати за орієнтир – ? Чому не може? :?
заробітну платню
буде доречним навести – доречно; однак стало очевидним
через кожні кілька кроків – щокілька
плутання вірогідності з імовірністю: вірогідність того, я знайду свою; вірогідність сексу вища; цілком вірогідно, що; знизити вірогідність помилки; людина з довгим мочками вірогідніше обере; яка вірогідніше за все поведе себе; більшою часткою вірогідності; За бажання, з високою вірогідністю; з найменш вірогідного… кандидата
«працюю старшим викладачем», але далі повсюдно «професор».
звісно, окрім
як мінімум один; відповісти як мінімум на
справа в тому; справа була не тільки; але не в цьому справа; справа в тому, що; ось у чому справа – річ
маю на увазі анкету в принципі; у принципі, підійде кров
розумів її точку зору; із точки зору еволюції; з точки зору логіки; симпатична з традиційної точки зору азіатка
посилання на анкету; посилання на сторінку
були харатерні риси
слідкує за моєю фізичною формою; я слідкував за її емоціями; слідкуй за своїми емоціями
висловив співчуття; дуже співчутливо; співчував нашому гіду; до співчуття
застосоване відносно біологічного виду – до
критерії для оцінки кандидатів – оцінення
до барної стойки; на стойку; за барною стойкою; повз барну стойку; коло барної стойки; до барної стойки; біля барної стойки – шинквасу
за стойку; окремої стойки реєстрації. Є: біля стійки реєстрації
видалася чудова – чудовою
процесом покупки – купляння. Є правильно: візочками для покупок
За її тоном було зрозуміло
Жила за вісімнадцять кілометрів від міста. Це кілька хвилин на велосипеді – реактивному? :lol:
скласти їх минулого року – торік
батько, в основному – здебільшого
більшість студентів складали чоловіки – становили; ймовірність складала один до
як правило, до столу
до зали очікування; зали очікування
бізнес-класу, хоча летіли економом
лікарі так і не змогли визначитися з діагнозом – встановити/визначити; я не зміг самостійно визначитися
туфлі, брюки, піджак – штани; в брюки
Лефевр тримав у руках документи, які отримав від мене
з одного боку… з іншого; з іншого боку, багато – другого
про сьогоднішній день
пункт моєї програми, який вимагав негайної уваги – потребував; вимагали більш чітких визначень – потребували чіткіших означень; справ, що вимагали уяви
давай подружимося

Росіянізми:
жирним шрифтом
співрозмовниця; співбесідницею; співрозмовник; проводити співбесіду; як на співбесіду; на співрозмовника
під час прийому їжі; на прийомі в стоматолога; прийоми айкідо; соціальний прийом; відмінний психологічний прийом; прийоми їжі; не зловживати таким прийомом; прийому їжі; найшкідливіший прийом їжі
не ліфт, а підйомник
приймати розумні рішення; приймемо снодійне; прийняти літій; прийманню снодійного; прийми душ; щоб прийняти душ; приймаю визначне рішення
азіатських десертів; галасливі азіатки
більш того, обидва; більш того, біля
генетичних складових синдрому; фінансову складову проекту; найважливіша складова мого; важлива складова шлюбу – складник
датська
не усвідомлювало, наскільки їхні; не знав, наскільки добре; коротко, наскільки це; не розумієш, наскільки важливою; вражений, наскільки сильне
дійсності, оскільки; оскільки Розі сьогодні була головною; оскільки це наш; мушлях, оскільки; Оскільки я ще ніколи; зрозумів, у чому справа, оскільки запевнив поліцейських – зрозумів, у чому річ, бо запевнив поліціянтів
настільки ж добрим показником; щось настільки вражаюче – щось таке разюче; яка настільки не відповідає; настільки розумна; настільки втратили надію; настільки спілим; настільки очевидних; настільки корисним; була не настільки сильною
чим гірше… тим частіше; чим більші яєчка, тим більше; чим більше я наполягав, що хочу… тим більше
його треба було виключити [з універу]; виключити гарну претендентку; дозволить виключити більшість; троє, включно з Міс; дозволяє швидше виключати непідхожі кандидатури; ви мене виключите зі свого списку; після того, як я її виключив; трьох я вже виключив; виключив її зі списку; виключили зі списку; з жінками включно; кандидатуру ми вже виключили; раніше виключив через; ще п’ять кандидатів виключено; щоб виключити кандидаток; бачили виключно через; я б не виключав його кандидатуру; виключення з університету; вас виключили зі списку VIP-клієнтів; зелений колір очей не виключав його батьківства; я виключив усіх кандидатів
культурну приналежність; етнічною приналежністю
роздруковані примірники
роз’єм для
професор дає урок викидайлам; це буде уроком про те
покласти столові прибори; срібні столові прибори… задіяла їх
Ти кращий! – найкращий; Джин — мій ліпший друг; Ти кращий! — втішилася вона; приз за кращий рукопис (але є: Премію штату Вікторія за найкращий неопублікований рукопис); ти ліпший мій друг; мого ліпшого друга; я був кращим учнем школи; з кращим генетиком на планеті [але є і: найкращий у світі]
до кухні за третьою пляшкою – по; пішла за піцою; пішов за презервативом – це що, якийсь ходячий презерватив був? :mrgreen: ; повертатися в номер за книжкою; я заїду за тобою о; у лабораторію за пивом; до Клавдії за порадою
фразу по телевізору; розмовляв по телефону; товаришів по службі; очолить лігу по кількості очок; статистику по даблах і триплах; партнерок по танцях; розмовляти по телефону; дзвонити по мобільному; зв’язався з Клавдією по Skype
один-єдиний тест; один-єдиний танець; один-єдиний логічний, одні-єдині правильні; один-єдиний раз
придбання продуктів харчування; генетично модифікованих продуктів харчування :evil:
більш достовірну інформацію
система вихлопу
рівень освітньої підготовки; завдяки підготовці до лекції; підготовки польотів; під час підготовки до; у спортивній підготовці; у подарунковій упаковці; під час підготовки я
членосос
не будучи попередженою; ще будучи аспірантом
поліцейський автомобіль; поліцейські одразу; але поліцейські
трохи рослинної олії – українською олія, за означенням, рослинна
перестрахуватися
задіяти запасний план; вирішив задіяти техніку; вдасться задіяти свій досвід підготовки до змагань; в процесі має бути задіяна ще одна людина; тому я задіяв найкращий із запланованих мною варіантів
визначив місцезнаходження
приведеш все до ладу; привести до ладу свої думки; потрібно було навести порядок; привести до ладу думки; привести себе до ладу; приводив до ладу свій шлюб
сервірування; репетирував під музику
більше ніж достатньо
тривалі поїздки; поїздку додому; до поїздки в Нью-Йорк; поїздки на закордонні конференції
Та пішов ти!
з імовірністю в двадцять; «вікно» у тридцять хвилин
більше трьох
викинути всю дюжину у смітник; я купив дюжину троянд
мікрохвильовку
значимість
генетичної непереносимості кофеїну
величезні порівняно з нейтрино
в особистих цілях
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Ґрем Сімсіон. Проект «Розі»

Повідомлення Olesya_Gomin »

Раз Ви чтаєте підліткову літературу, то прочитайте тоді вже й "Верхи на крадених конях", будь ласка)
Кувалда
Редактор
Повідомлень: 5809
З нами з: Сер травня 27, 2009 8:33 pm

Re: Ґрем Сімсіон. Проект «Розі»

Повідомлення Кувалда »

підліткова?! :o Швидше дитинна. Важко не купитися на "став справжньою сенсацією, сягнувши найвищих позицій у провідних списках бестселерів по всьому світу, і перекладений 37 мовами" :lol: .
Olesya_Gomin
Повідомлень: 698
З нами з: П'ят серпня 31, 2012 2:49 pm

Re: Ґрем Сімсіон. Проект «Розі»

Повідомлення Olesya_Gomin »

Я вам обіцяю, що "Верхи.." не дитинна. Прочитайте, тоді поговоримо)
Відповісти

Повернутись до “Порадник”