Сторінка 1 з 1

Полукруглый

Додано: Сер червня 20, 2012 9:32 pm
Andriy
старі словники дають виключно «півкруглий», сучасні кажуть «напівкруглий, рідко півкруглий», де правда? :)

Re: Полукруглый

Додано: Чет червня 21, 2012 12:52 pm
Кувалда
риторичне запитання ;) . додано

Re: Полукруглый

Додано: Нед липня 01, 2012 2:28 pm
лекс
Деякі мовці стверджують, що напів- позначає "приблизно половину" або "неповний вияв ознаки", а пів- схильний до "точної половини". Я не маю переконання/інтуїції, що це конче/завжди так, але така теза є. Однак інколи вони синонімізуються: полусерьёзно – півжартома́, напівсерйо́зно (АС).
Прошу завважити, що є півколовий (коли щось має форму половини кола - траєкторія, скажімо) і напівкруглий (у формі половини круга). Це мають бути окремі значення в статті.

Re: Полукруглый

Додано: Нед липня 01, 2012 7:02 pm
Andriy
а «напівкруглий» — це зроблений «у формі півкола» чи ні? :)

Re: Полукруглый

Додано: Пон липня 02, 2012 3:56 am
лекс
у формі півкруга. Наприклад, напівкруглий стіл = стіл зі стільницею у формі півкруга. Хоча "напівкруглий" вживають не надто строго - до різних предметів, які мають заокругленість.