Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 7 статей

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Торфяник – (торфяное болото) торфо́вище, торфо́висько, торф’яни́ще, (реже) то́рфище, торф’яни́к, (специалист) торф’яни́к, торфови́к, торфівни́к.
[Перед новим роком нарешті відбулися розподіл і приватизація земельних ділянок між населенням із резервних фондів, але, як звично, награбастали земельки ті, що при владнім кориті, гектарами, а тим, що подалі від корита, або не вистачило, або клапті нарізали на непрохідних болотах, чагарях і торфовищах (Г.Тарасюк). Чимало давніх українських топонімів були замінені новими назвами: аеродром, кар’єр, торфовисько, колгоспне поле, пустир та ін. (Наталія Таранова). Аж раптом з високої сосни кинувся на землю здоровенний птах, кікікнув, чиркнув крильми по тофищу й назад угору, тримаючи в горбатому дзьобі мишу (Дмитро Прлюк). Ішли віки. Ріка собі міліла. Довкіл наверствувався торф’яник. Стара верба од старості зомліла, забула, що сказав їй водяник (Л.Костенко)].
Обговорення статті
Трясущийся – що (який) трясеться; тряський, труський, тремтячий, дриґотливий, тріпотливий, тремтливий, трясучий; трясун.
[Простий візок був труський і почав підскакувати на межах (І.Нечуй-Левицький). Віз був простий, труський (І.Нечуй-Левицький). Труський, як лихоманка, дощ. Осіння ніч, їдка та чорна. І б’ється на квадратах площ Людина й тінь її потворна. Ідуть вони. Спокійні. Вдвох (М.Бажан). Зуби його цокотіли, і руки зробилися тріпотливими, неспокійними, вони ніби шукали чогось (Г.Тютюнник). Але назустріч бігли вуличні ліхтарі, наближався аеродром, і старий тряський автобус був уже тільки сірим коконом, з якого людина вийде перетвореною, в новому вигляді (А.Жаловський, перекл. А. де Сент-Екзюпері). Тільки сміятись він не може, бо щоки й губи в нього труські, того й мусив префект сміятися сам (М.Прокопович, перекл. Д.Джойса)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Аэродром – аеродро́м, -му.

- Російсько-український словник технічної термінології 1928р. (І. Шелудько, Т. Садовський) Вгору

Аэродром – аеродро́м (-му).

- Російсько-український словник з інженерних технологій 2013р. (Марія Ганіткевич, Богдан Кінаш) Вгору

аэродро́м аеродро́м,-му, лето́вище,-ща

- Правописний словник 1929р. (Г. Голоскевич) Вгору

аеродро́м, -му, на -мі; -ро́ми, -мів

- Російсько-український словник військової термінології 1928р. (С. та О. Якубські) Вгору

*Аэродром — аеродро́м, -му.

Запропонуйте свій переклад