Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 10 статей
Запропонувати свій переклад для «виделка»
Шукати «виделка» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Ви́лка, -очкавиде́лка, виде́лочка и виде́лко, виде́льце, виде́лечко.

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Причиндалы, прост. – причандали, причандалля, (диал.) прицимбалля.
[І Ганна з дівчатами попереносила в ту кімнатку усі робочі Гризельдині причандали (І.Нечуй-Левицький). Леонід Семенович забрав свої малярські причандали, свиснув на свою собаку й длявою ходою почвалав наниз до ставка на греблю (І.Нечуй-Левицький). — Як, Арсене? Ти маєш якесь причандалля? — Ні, друзі, ніякого причандалля я не маю… Але наше терпіння і залізо переїсть! (Володимир Малик). Коньяк наливали в келішки для лікеру, а пиво доводилося пити з винних фужерів, функції звичайного ножа виконував маленький ніж для масла, зате виделка була непідробно срібна з анаграмою невідомого власника, а коло порожньої сільнички сором’язливо розмістився комплект із щипців для слимаків, ножиць до винограду та сікатора для птиці. Ці причандалля слугували мені доброю розвагою поки ти мила руки, а я намагався ввічливо відбиватися від стриманої облоги офіціанта (Ю.Іздрик). І знов-таки, злодійкувато озираючись, наче вони не купили, а вкрали це причандалля для підводного плавання, Книш і Бурмило вийшли з магазину (В.Нестайко). Як причандали всі обвислі Є простір для роботи мислі (Ю.Позаяк). Але змагання так і не відбулися — я забув у тому чортовому метро наші рапіри й інше причандалля (Олекса Логвиненко, перекл. Д.Д.Селінджера)]. Обговорення статті

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Вилкавиде́лка, -ки.

- Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) Вгору

Виде́лка, виде́льцевилка.

- Правописний словник 1929р. (Г. Голоскевич) Вгору

виде́лка, -лки, -лці; -де́лки, -де́лок і -де́лків (ж. р.) або виде́лко, -ка, -ку; -де́лка, -де́лок (н. р.)

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Виде́лка, -ків, мн. = Вилка. Подайте виделка. Мнж. 170.
Виде́лка, -ки, ж. Вилка. Дяки постукали заграничними виделками по німецьких тарілочках. Левиц. І. 398. А щоб тих тарілок білих або виделок і ножів — того й заводу в неї не було. Сим. 232.
Виде́льце, -ця, с. = Виделка. Левиц. І. 495. Также и во мн. ч.: виде́льця. Той. тільки й остався, в кого або чарка в руці була, або закуска на видельцях. Св. Л. 203.
Вилки́, -ло́к, мн. Вилка. Шух. І. 291. См. Виделка.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Ви́лка = виде́лка, виде́лко, виде́льце, ви́лка. С. З. Л. — Подайте виделка на динячі кабачки. н. пр. — Приходив Панченко, та їв виделками картоплю з лушпинням. н. пр.

Запропонуйте свій переклад