Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 4 статті
Запропонувати свій переклад для «держиво»
Шукати «держиво» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Иждиве́ние – (расход, издержки) кошт (-ту), на́кла́д (-ду); (содержание) уде́ржання, утри́мання, де́рживо. [Хрест я вже свої́м ко́штом поста́влю (Свидн.)].
Книга издана нашим -нием – кни́га ви́дана на́шим ко́штом, на́шим на́кладом.
Состоять, быть на -нии у кого – бу́ти на уде́ржанні (на утри́манні, на де́рживі) у ко́го. [Ма́ти жи́ве на його́ де́рживі (Сл. Гр.)].
Народное -ние – лю́дський хліб. [(Го́род Смоле́нське) кня́жого му́жа з дружи́ною, чи то-б намі́сника кня́жого до се́бе на лю́дський хліб прийня́в (Куліш)].

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Де́рживо, -ва, с. Иждивеніе, содержаніе. Мати живе на його держиві.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Иждиве́ніе = кошт, де́рживо, накла́д (Гал.). — Своїм коштом спорудив. С. Л. — Тую працю на себе підняти, кошту і накладу свого не жалуючи. Ст. Л. — На його де́рживі живе мати. С. Л. — Накладом наукового Товариства імени Шевченка.
Содержа́ніе = 1. удержа́ння, утри́мовання (С. Ш.). — Дав кошти на удержання саду. Кн. — Аре́ндное содержа́ніе = посесія і д. Аре́нда 1. 2. де́рживо, кошт. С. Л. — Він має на своїм держиві стару матїр. С. Л. — Він живе на своїм коштї. 3. зміст. — Шевченкові твори змістом і ідеями здавали ся слїдчим... Кн. — Багатство змісту, ширина сьвітогляду — от головні частки творчости народної в піснях. Кн. — Франко передаючи зміст працї Лебедева. Зап. — Короткий зміст того довгого листу. Л. Н. В. — Певна річ, що зміст і композиция поетичного твору мусять бути дїлом розуму. Л. Н. В.