Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 9 статей
Запропонувати свій переклад для «десерт»
Шукати «десерт» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Десе́ртдесе́рт, поту́ха, ла́сощі (р. -щів).
Заку́ска
1) за́куска, пере́куска; (
заежка) за́їдка, за́їдок (-дку); (перед завтраком) пора́нок (-нку), (перед обедом) передобі́док (-дку), (перед ужинам) підвечі́рок (-рку). [Спаси́бі за заку́ску, що з’їв ку́рку й гу́ску (Приказка). На столі́ стоя́ла пере́куска (Крим.). Після́ пере́куски сва́хи співа́ють (Основа)].
Подали -ку – подали́ за́куску.
На -ску – на за́куску, на пере́куску;
2) сніда́нок (-нку);
см. За́втрак;
3)
см. Десе́рт, Сла́сти.

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Десерт – (франц.) десерт, ласощі, (редко) заїдки:
на десерт – на десерт, на солодке.
[Якийсь англієць колись сказав, що шлюб — це довга, нудна трапеза, в якій десерт подається першим (В.Кузнецова, перекл. Д.Барнза). Солоденькі заїдки (Сл.Гр.). Слабкі люди сплять, упавши обличчям у салат, сильні — в десерт].
Обговорення статті
Перловка, разг. – (перловая каша) перлова каша, (диал.) панцак, (разг., рус.) перловка, (шутл.) шрапнель, дріб шістнадцять.
[Я творча натура, я творча натура, кричала моя матуся, мені борщі не в голові, щастя не в каструлях, їжте перловку, будьте вегетаріанцями, гріх споживати плоть свиней та корів, гріх бути плотоїдними, наче звірі (Є.Гуцало). Прості смертні будівники комунізму могли наїстися макаронів, рису й найпопулярнішої каші під жартівливими назвами “шрапнель” і “дріб шістнадцять”, тобто перловки (Ніна Романюк). Серед дванадцяти страв, які годиться мати на вечері, є також горох, розварений на пюре і замащений олійкою з цибулею, капуста з квасолею, вареники (пироги) — теж з капустою, пісні голубці з гречки, оселедець, запрашка (мачанка) з грибів. Подають і панцак (ще на Тернопіллі кажуть пенцак) — перлову кашу. Щоправда, це вже десерт. Але щоб його приготувати, треба спочатку зварити із сухих груш, яблук, слив узвар. Відтак у рідину кинути ту ж перловку, зверху трохи посипати цукром (Микола Шот)].
Обговорення статті
Экстраверт – (англ. от нем. от лат.) екстраверт.
[Не раз і не два під час приступу малопоетичного шаленства (адже кажуть, що романтично-піднесеними поети бувають лише під час творчого акту, стаючи поза ним потворами і духовними квазімодо) питав її, чому не одружується і що чекає від нього. Адже гроші мав від випадку до випадку, для gloria Макс також не найбільший мазунчик, нервовий екстраверт, із епізодичними ознаками психопатичності, чого тоді вона хоче? (С.Процюк). серед міста — як на пательні спека кельнерка-ектраверт пропонує кальян пекельний на закуску і на десерт (Яна Устимко). — Як відрізнити інтроверта від екстраверта? —  Розмовляючи інтроверти дивляться на свої черевики, а екстраверти — на чужі].
Обговорення статті

- Російсько-український словник складної лексики С. Караванський, 2012 (чернетка) Вгору

ДЕСЕ́РТ укр. за́їдки;
на десерт на соло́дке.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Десертдесе́рт, -ту; -ный – десе́ртний.

- Правописний словник 1929р. (Г. Голоскевич) Вгору

десе́рт, -ту, -тові

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Десе́ртъ = ла́сощі, заїдки, (С. Л.), лагоми́ни, при́смаки. (С. Л.). — І ласощі вce тільки їли: сластьони, коржики, стовпцї. Кот. — Книші, вареники і всякі лагоминки. С. З.

Запропонуйте свій переклад