Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 5 статей
Запропонувати свій переклад для «дик»
Шукати «дик» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Вепрь – ве́пер (р. ве́пра), дик, ди́кий каба́н; (ходящий в одиночку) одине́ць (р. -нця); (ум.) ве́прик.
Каба́н
1) (
кастрированный) каба́н (-на́), (некастр.) кнур (-ра), (дворовой) надві́рний каба́н, надвірня́к, (дикий) ве́п(е)р (-пра), (зап.) дик (-ка), (ходящий в одиночку) одине́ць (-нця́), о[є]дина́к; ум. каба́нчик, каба́нчичок (-чка), (маленький) кабаня́ (-ня́ти), кабане́ць (-нця́); (увелич.) кабани́ще, кабани́сько, кабаню́га, кабаню́ка, кабаня́ка; (собир.) кабаня́ччя.
Заводской -ба́н – кнур.
Откормленный -ба́н – годо́ваний каба́н;
2) (
глыба) бри́ла;
3) (
толстая бутылка) ведме́дик;
4) (
кувшин для стока патоки) ба́нька;
5) (
рудная толща гнездом) бри́ла, ру́дна бри́ла;
6) (
техн.: блок, связь) брус (-са), (стоячий) шток (-ка).

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Меню – (франц. от лат.) меню, карта (спис) страв, (диал., шутл.) стравоспис, стравопис.
[І не прогадали, бо потрапили у по-домашньому затишну атмосферу сецесійно удекорованої цукерні, де на нас чекало кілька несподіванок: по-перше, там звучав віденський вальс, по-друге, нам подали не “меню”, а “стравоспис” з неймовірно цікавими старовинними назвами печива і десертів (Мар’яна Савка). Навмисно-підкреслене вживання у текстах, що використовуються в оформленні інтер’єру, діалектизмів та анахронізмів (ресторан — кнайпа, меню — стравоспис, тир — стрільби, туалет — лятрина, кабан — дик, форель — пструг), вживання характерних для галицького діалекту часток -сі та -ся, особливості правопису і, в першу чергу, сам зміст основного текстового документу «Криївки»" — меню (стравоспису) — налаштовує на гумористичне сприйняття закладу (Олег Демків). Ґастон зиркнув у стравопис. — Морські їжаки шкідливі для здоров’я! — Тільки для скнар (Ю.Винничук, перекл. Е.М.Ремарка). Смішно, як багато працюють звірята над тим, щоб урізноманітнити меню людини (С.Є.Лєц).  Хлопець з дівчиною в кафе. Вона (листаючи меню): — На що я можу розраховувати? — На мою вдячність, якщо скажеш, що не голодна].
Обговорення статті
Продавщица – продавчиня, продавниця, продавачка, (совет. продавщиця), (молока) молочниця, (капусты) капу́сниця, (картофеля) картопе́льниця, (птицы) пта́шниця, пти́чниця, (цветов) квітка́рка, (редко) квіттярка.
[Наприклад, мало хто з продавщиць розумів, що таке шинка. Чи кава. «Єт кофь, што ль? – перепитували вони. — Ась? Ну дик так і скажи! Зачєм іздіваішся, йопм?!» (В.Діброва). Свою щоденну шоколадку (а Ольга страх як любить солодке) щоранку намагається купувати в якомусь іншому місці. Бо хто їх знає, тих продавчинь, в очі тобі всміхається, а сама, мабуть, думає: «Ич, яка, кожного дня шоколад їсть» (Т.Савченко). У широкому коридорі, що виходить у кругойдуче фойє, де  серед чорної юрби чоловіків тиняються розмальовані дівчата, одвідувачів чекав гурт жінок коло одного з трьох прилавків, де тронували три намазані й бляклі продавниці напоїв та кохання (В.Підмогильний, перекл. Ґі де Мопасана). Довший час я не міг узяти на роботу продавчиню у нову крамницю, хоча за оголошенням щодня з’являлася тічка кандидаток — сучок та ідіоток. Мене від них аж вивертало ізсередини — блискучі маєчки, дупці, обтягнуті джинсами, розпущене волосся, б… манери, абсолютно тупі мармизи й жадібні очі (А.Івченко перекл. Н.Бабкіної)].
Обговорення статті

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Дик, -ка, м. Дикій кабанъ. Чуб. Вх. Пч. II. 7.

Запропонуйте свій переклад