Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 11 статей
Запропонувати свій переклад для «замінник»
Шукати «замінник» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Возмести́тель, возмеща́тель
1) відпла́тник, розпла́тник, віддя́чник;
2) замі́нник.

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Абсент – (франц. от греч.) абсент, полинівка.
[Я фея! Ніжна чарівниця! Абсенту гордого рідня! Всім, хто до мене пристраститься, Дарую галюни щодня! Сном полинового настою В хмільному мареві горю, Своєю диво-гіркотою Я вашу душу покорю! Бо ви ж — богема! Ви — найкращі! В пориві творчості — святі! Вас заведу в магічні хащі Й покину там на самоті! Ковтайте в мить бажання слинку, Гіркого прагнучи гріха! Ще полинівки вам краплинку? Чи може склянку? Ха-ха-ха!!! (Тетяна Чорновіл). Ціла пияцька делегація ходила до губернатора з петицією заборонити шинкарям піднімати ціни на полинівку і смородинівку (П.Таращук, перекл. Л.-Ф.Селіна). Випили по дві чарки абсенту. Потім кинули жеребок, кому замовляти ще дві. Я виграв, та це мене не влаштовувало. Отож ми кидали жеребок і далі. Але я програв аж на п’ятому разі, а тоді вже — тричі підряд (М.Дятленко, А.Плюто, перекл. Е.М.Ремарка). — «Перно». Замінник абсента. — Ага, знаю. Це той напій, від якого французи стають імпотентами?—Гааке посміхнувся.— Вибачте. Я мав на думці не вас особисто. — Абсент справді заборонений,— мовив Равік.— А це його нешкідливий замінник. Абсент викликає неплідність, а не імпотентність. Тому його й заборонили. А це анісова горілка (Є.Попович, перекл. Е.М.Ремарка). Після першої склянки абсенту бачиш світ таким, яким би хотів його бачити. Після другої бачиш нереальний світ. І нарешті ти бачиш світ точно таким, яким він є, а гіршого за це нічого не буває (О.Вайлд). Любов, звісно, п’янить, та абсент дешевший].
Обговорення статті
Заменительзамі́нник. Обговорення статті
Эрзац – (нем.) ерзац, неякісний замінник.
[У пивній стояло кілька мармурових столиків, підлогу густо посипано тирсою, дим тютюнових ерзаців плавав шарами, не поєднуючись та не спливаючись (Ю. Яновський). Рядочком  кожним  і  абзацом, і  кожним  всміхненим  кліше кричать  газети  про  ерзаци  — ерзаци  душ  з  пап’є-маше. З  трибуни  хтось  волає  «браво!»  — по  всіх  усюдах  загуло: минуле  вб’єм  ерзацом  слави, якщо  там  слави  не  було! Замість  часу  —  ерзацгодину, замість  людей  —  ерзацлюдину, а  всім  крикливим  на  догоду ми  подамо  ерзацсвободу! І  для  годиться  ще  й  посієм із  власних  рук  ерзацмесію!.. Ура  творцям  ерзаців,  браво!  — це  ж  підніме  на  висоту і  синтезовану  державу, і  синтетичну  пустоту. Чого  ж  вам  ще  тоді  шукати, чого  ж  іще  запрагне  люд  — кібернетичного  пілата чи  синтезованих  іуд?! (Г. Чубай). І не знецінюйте коштовне, не загубіться у юрбі. Не проміняйте неповторне на сто ерзаців у собі! (Л. Костенко). Квазіамор — прекрасна штука, Як солодко хвилює нас Шалена серця псевдомука, Страшне страждання лиш на час! Ерзац-кохана! Ти не знаєш, Як квазі я тебе люблю! Віддай же все, що ти ще маєш, Своєму псевдокоролю! Принцесо! Швидше роздягнися! Принцесо! Швидше на матрац! Ну, все в порядку, — понеслися: Ерзац, ерзац, ерзац, ерзац! (Ю. Позаяк)].
Обговорення статті
Утечка – (несов.) витікання; (сов.) витечення; (последствие) витік, відплив; (потеря) втрата:
утечка информации – витік інформації;
утечка мозгов – відплив мізків (інтелекту).
[Поморочився він і з «утєчкою мозгов», на яку не було управи. Зате породив «м’язобіль», як замінник ворожої нам «крепатури» (В.Діброва). — Але поговір по селу, то страшна штука, а особливо, якщо від моєї дорогої тещі витік інформації станеться. А, у її роті, паньмаш тут, пітьму від світла ще не відділено…. Чорнющий наклеп сажею на нас осяде геть неомийною… (В.Триндюк)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник складної лексики С. Караванський, 2012 (чернетка) Вгору

ЗАМЕНЯ́ТЬ, ще бу́ти за кого/що;
заменя́ющий, що заступа́є тощо, призна́чений заміни́ти, замісни́к, засту́пник, (річ) замі́нник, замі́нювач, прикм. замі́нний, образ. (гі́дна) замі́на, для замі́ни, присл. за́мість [заменя́ющий обе́д = за́мість обі́ду];
заменя́ющийся/заменя́емый, замі́нюваний, прикм. замі́нний.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Возместитель
1) відпла́тник, розпла́тник;
2) замі́нник, -ка; -ница –
1) відпла́тниця, розпла́тниця;
2) замі́нниця, -ці.

- Російсько-український словник з інженерних технологій 2013р. (Марія Ганіткевич, Богдан Кінаш) Вгору

замени́тель замі́нник,-ка
з. ко́жи замі́нник шкі́ри
суррога́т сурога́т,-ту, замі́нник,-ка

- Словник українських наукових і народних назв судинних рослин 2004р. (Ю. Кобів) Вгору

Teucrium chamaedrys L.самоси́л звича́йний; кама́ндра звича́йна (Вх6, Мл), самоси́л (Сл; Рг1, Пс, Ум, Шс2, Ян2, Ду, ІвСД, СТ), самоси́л гайови́й (Ру, Оп); братки́ польові́ (Ан, Ів, ЯнаСД, СТ), буран (ОсПД), васи́льки польові́ (Ан, Ів, ОсПД, ВЛ), гірке зілля (ОсПД), дрібненьке (ОсПД), дубровка (Чн, Шс2, Mk, ОсСТ, ПД, СЛ), замінник (ОсСД), зілля від лихорадки (ОсПД), золотник (ОсСД), маточник (ОсПД), ма́точ(ш)ник польовий (Ан, Ів, ОсСД), очанка (Mk), паршишник (ОсСД), підвередник (ОсВЛ), поруха (ОсВЛ), растрога (Ln, Шс2СТ), суховершки чоловічі (ОсПД), терлич (HzГЛ), хинник (ОсСД), хинник чоловічий (ОсСД), чебрець (СмСД), чебре́ць лісови́й (Вл, Пс, Mj, Ум, Ів, Mk, ЯнаСТ, ПД), че́бчик (Ан, Пс), чесночок (HlБУ).

- Вебсловник жіночих назв української мови 2022р. (Олена Синчак) Вгору

валеологи́ня, валеологи́нь; ч. валео́лог
фахівчиня з валеології. [Корисний замінник енергетичних напоїв на основі трав створила валеологиня Марія Пахолок з Прикарпаття. (zt.strichka.com, 03.06.2021). Н. Страхова, валеологиня, астротрихологиня. (zpu.kr.ua, 02.01.2018).]