Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 5 статей
Запропонувати свій переклад для «змага»
Шукати «змага» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Препира́тельство – змага́ння, спереча́ння з ким, за (про) що, спі́рка, супере́ка, супере́чка, спере́чка, перекі́р (-ко́ру), пере́мовки (-вок), зма́га (ум. зма́жка), зва́да (ум. зва́дка), колотне́ча; срв. Пре́ние, Прекосло́вие. [Літерату́рні змага́ння].

- Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) Вгору

Зма́гаспор.

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Зма́га, -ги, ж. Споръ, препирательство. НВолын. у. Іди, сину, пріч од мене: через тебе що-дня змага в мене. КС. 1882. XII. 442. Ум. Зма́жка. Грин. III. 610. Як своє лихо, так Соловейків обминала, щоб тільки не було між нами тієї гризі, тієї змажки та лайки. Левиц. Пов. 339.
Зма́жка, -ки, ж. Ум. отъ змага.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Споръ = спі́рка, супере́ка, супере́чка (С. З.), змага́ння, зма́га, зма́жка, пере́ка, пере́ча, пере́чка. — І межи сьвятими буває суперечка. н. пр. — Нехай буде гречка, аби не суперечка. н. пр. — Бесїда про такі речі виклика́ла палкі змагання. Пр. — За це у нас і змага зайшла. Сп. — Кайдаш і Лаврін вмішались і собі в бабську змажку, кричали, змагались разом з бабами. Лев. — А як з нами змажка буде — нехай нас розсудять люди. н. п. — Спо́ру нѣтъ = безпере́чно, нема що спереча́тись.