Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 18 статей
Запропонувати свій переклад для «полумисок»
Шукати «полумисок» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Ми́са, ми́ска – ми́са, ми́ска, (пренебр.) мисчи́на, (в детск. яз.) ми́ся (-сі), (неглубокая) полу́мисок (-ска), (с вогнутыми краями) конді́йка, (большая с двумя ушками) яндо[и]ла́, (суповая) ва́за. [З поли́ці ми́си, миски́ й мисочки́ викраша́ються (М. Вовч.). Наси́пала галушо́к в ми́ску (Коцюб.). Набра́ла мисчи́ну пшона́ (Проскурівщ.). Їдя́ть вони́ калачі́ з одного́ полу́миска (Пісня). Насипа́є кулішу́ в здоро́ву ми́ску яндолу́ (Н.-Лев.)].
Изготовление -сок (мискоделие) – мискоро́бство.
Плоскове́нька – (плоская тарелка) полу́мисок мілки́й.

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Презерватив – (от лат.) презерватив, (ещё) запобіжник, запобігач, убережник, уберігач, (шутл.) нацюцюрник, чепчик.
[Відпочити по-світськи, з розмахом та зі смаком, як він те планував, П. С. Ученієві не вдалося. Він тяжко напився у першому ж ресторані, підчепив дешеву хвойду (за планом це мала бути розкішна куртизанка), у нього порвався презерватив і невідомо, що буде через три дні, потім він загубив епік, потім перевернув на себе полумисок курячої зупи і зіпсував одяг, потім напівголий бігав Хрещатиком, потім його побили бритоголові націоналісти, що замість кастетів мали масивні залізні перстені з тризубами та мальтійськими хрестами, потім його заарештували менти, які ще додали, і аж вранці його визволив черговий офіцер КҐБ після того, як у справу втрутився сам ґенерал Курвенко… Зате тепер можна братися до справжньої роботи (В.Кожелянко). — Знаєш,— каже Марла,— презерватив — кришталевий черевичок нашого покоління. Взуваєш його при зустрічі з прекрасним принцом, танцюєш усю ніч, а потім викидаєш. Презерватив не принца (І.Стронґовський, перекл. Ч.Палагнюка). Іноді, сповнені гордощів, ми відкриваємо якийсь заповідний куток думки. Але врешті, в глибині пралісу, знаходимо упакування від презерватива (С.Є.Лєц). 1. Презервативи не рвуться, вони тріщать від задоволення. 2. Акція в аптеці: Тому, хто купить три пачки китайських презервативів — дитяче брязкальце у подарунок!]
Обговорення статті
Скинхед, разг. скин – (англ.) скінгед, скін, бритоголовий.
[Скіни з ультраправими поглядами почали домінувати над лівими, і коли йдеться про неонацистів, то ми, зазвичай, говоримо скінгеди, а коли про неокомуністів – використовуємо приставку red (червоні) (Антон Сичевський). І є в мене друг, скінгед Пушкін. І той, хто думає, що я стібусь, і що не може кошерний скінгед носити прізвище великодержавного мавра Пушкіна, глибоко помиляється. Може (С.Жадан). Відпочити по-світськи, з розмахом та зі смаком, як він те планував, П. С. Ученієві не вдалося. Він тяжко напився у першому ж ресторані, підчепив дешеву хвойду (за планом це мала бути розкішна куртизанка), у нього порвався презерватив і невідомо, що буде через три дні, потім він загубив епік, потім перевернув на себе полумисок курячої зупи і зіпсував одяг, потім напівголий бігав Хрещатиком, потім його побили бритоголові націоналісти, що замість кастетів мали масивні залізні перстені з тризубами та мальтійськими хрестами, потім його заарештували менти, які ще додали, і аж вранці його визволив черговий офіцер КҐБ після того, як у справу втрутився сам ґенерал Курвенко… Зате тепер можна братися до справжньої роботи (В.Кожелянко)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Миса, миска – ми́ска, -ки, ми́сочка, -ки; (неглубокая) полуми́сок, -ска.
Тарелка – тарі́лка и талі́рка, -ки; (глубокая) полу́мисок, -ска.

- Російсько-український словник технічної термінології 1928р. (І. Шелудько, Т. Садовський) Вгору

Тарелка – тарі́лка;
• т. (глубокая
) – полу́мисок (-ска);
• т. буферная
– т. відпружнико́ва;
• т. воронкообразная
– т. лійкува́та;
• т. наждачная
– т. шмергеле́ва.

- Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) Вгору

Полу́мисок, -скаглубокая тарелка.

- Правописний словник 1929р. (Г. Голоскевич) Вгору

полу́мисок, -ска, в -ску; -миски

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Короле́нко, -ка, м. = Королевич. Дасть тобі король червоний корогов, а королиха — полумисок червонців, а короленко — вороного коня. Чуб. III. 281.
Короли́ха, -хи, ж. Жена короля. Дасть тобі король червоний корогов, а королиха — полумисок червонців. Чуб. III. 281.
Полу́мисок, -ска, м. Родъ глубокой тарелки, неглубокая миска. Рудч. Ск. І. 11. Вас. 181. Да їдять вони калачі з одного полумиска, ой п’ють вони мед-вино з одного кубочка. Нп.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Блю́до = 1. блю́до, полу́мисок, тарі́ль. С. З. Л. Ш. — Винесли йому блюдо червонцїв. н. п. С. Ш. — Полумисків два цїнових. Стародавнїй опис. Кіев. Ст. — Таріль точений. С. Ш. 2. стра́ва, потра́ва. — Голодному кожна страва добра. н. пр. — Яка приправа, така й потрава. н. пр. — Тут їли разниї потрави і все з поливяних мисок. Кот.
Броса́ться = ки́дати ся. — Б. въ глаза́ = ки́дати ся в вічі, набіга́ти на о́чі, о́чі в се́бе брати. — Б. въ объя́тія = ки́дати ся в обійми, на ши́ю, припада́ти. — Б. на что́ = накида́ти ся. — Накинув ся на борщ, цїлий полумисок виїв. – Б. къ кому́ = ки́дати ся, порива́ти ся, (причепливо)— сїкати ся. — До хиврі сїкав ся, за макогін хватав ся. Гул. Ар.
Лото́къ, лото́чекъ = 1. ночо́вки (С. З.), ваганки́ (С. З.), не́цьки (Под.). 2. ри́нва, (у водяному млинї) — лотоки́. — З дощу та під ринву. н. пр. — Як на лотоках вода біжить, так щоб до нас хлопцї бігали. н. пр. 3. ківш, кі́вшик, ко́рець, коря́к, кі́рчик, корячо́к, С. З. 4. яндола́ (С. З.), полу́мисок довга́стий.
Ми́са, ми́ска, ми́сочка = ми́ска, ми́сочка, довга і не глибока — полу́мисок (С. З.) глибока дуже — макі́тра (С. З.), макорте́ть, макоте́рть (С. З.), — Поїв я ті вареники, поїв вареницї, перевернув макітерку в сїнцях на полицї. н. п.
Со́усникъ = полу́мисок, полу́миска.
Таре́лка = тарі́лка (С. Ш.), талїрка (С. Ш.), тарі́ль, талїрчина (С. Ш.), глибока – полу́мисок. — Быть не въ свое́й таре́лкѣ = на сли́вах сидїти, не по собі́, не в до́брому гумо́рі бу́ти. — Хоч за копійку, та на тарілку. н. пр. — Хоч не багато, та на тарілочцї. н. пр. — Краси на тарілцї не подаси. н. пр.