Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 4 статті
Запропонувати свій переклад для «пука»
Шукати «пука» на інших ресурсах:

- Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) Вгору

Пу́ка, -ки, пу́чка, -киконец пальца, пальцев (вместе).

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Пу́ка, -ки, ж. Конецъ пальца, точнѣе: внутренняя сторона конца пальца. Пісок пальці роз’їдає, крівця пуки заливає. Гол. І. 50. Ум. Пу́чка. См. это слово.
Пу́чка, -ки, ж. Ум. отъ малоупотребительнаго пука (см.), но употребляется самостоятельно въ томъ-же значеніи.
1) Конецъ пальца на рукѣ, точнѣе: внутренняя часть конца пальца на рукѣ; иногда въ значеніи: палець.
З пучок та з ручок житимемо. Г. Барв. 231. Загнала шпичку під ніготь, а тепер пучку обриває. Харьк. г. Пучками та ручками, мовляв, хліб заробляємо. Лебед. у. Я собі один одним, як пучка. Г. Барв. 191. Давай знімати каблучку з пучки. Г. Барв. 206. На одній руці пучки, та неоднакові. Ком. Пр. № 829.
2) Щепотка.
Позич мені пучку соли. Харьк. Ум. Пу́чечка. Панночка, чи глянула на нас, чи ні, — простягла дві пучечки поцілувати. МВ. (О. 1862. III. 37).

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Отча́яніе = одча́й (С. Жел.), ро́спач (С. Ж. З. Жел.), рос(з)пу́ка (С. Жел. Пар.), роспу́ска, очайду́шність (С. Жел. Пар.). До якого одчаю й горя довело його бажання сеї ласки. Зїньк. — Иньшим часом слухаєш, та аж роспач візьме. Нїчого не второпаєш. О. Пч. — Густа та темна хмара роспуки обгорнула сестру-жалібницю. Кн. — Він не впав в роспуку. Кн. — Сказано до такої роспуки дійшла, що тільки втопитись. н. о.

Запропонуйте свій переклад