Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 8 статей
Шукати «різномас*» на інших ресурсах:

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Авгур – (лат.) авгур.
[Господи, як мені самій тяжкий сей мій тон римського авгура! (Леся Українка). Казкує авгур, вкритий криком крил. Жовтіє жовтень, розпускає ручища. Холодне пір’я падає згори, Мов пам’ять ласки – пам’ять найболючіша (І.Павлюк). Про це нас акуратно і авторитетно інформують різномасті політологи, соціологи та інші авгури, які під’їдають з українського політичного бардака. І роблять вони це з настільки просвітленим виглядом, як наче тільки що заглянули за ширму світобудови (Н.Бойко). Колонада над ним обернулась в уяві античним храмом, а ціпок, на який він втомлено сперся, — посохом авгура (М.Прокопович, перекл. Д.Джойса)].
Обговорення статті
Разномастныйрізномастий, різноманітний, (разноцветный) різнобарвний, (разношерстный) різношерстий.
[Коли ми під’їздили до села і я з гори глянув на різнобарвну юрму, якою захряс майдан коло корчми, серце моє — серце завзятого фотографа — жвавіше затріпалось у грудях (М. Коцюбинський). Оскільки кров не зраджує, ці нащадки теж поринули в численні любовні авантюри і подарували Зевсові різномасту армію внуків (Ю.Педан, перекл. Індра Монтенелі)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Разношерстныйрізнома́стий.

- Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) Вгору

Різнома́сткий, різнома́стний, різнома́сний, см. Різноко́лірний.

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Різнома́сткий, -а, -е. Разноцвѣтный.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Наплёкій = різнома́стий, пері́стий (а саме: білий з сизим плечем, про птиць).
Разноцвѣ́тный = різнома́стний, різноко́лїрний, різнофа́рбний. — Різнофарбними листами сяють дерева, як оксамит молодая блищить ся трава. І. Г.
Разношёрстный = різнома́стний, пері́стий, ряби́й, му́рий, муру́гий, рябоми́зий, дерешува́тий, строка́тий. (Перші три мають спільне значення, про останні дивись подрібно під сл. Масть 1.)