Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 4 статті
Запропонувати свій переклад для «утрировать»
Шукати «утрировать» на інших ресурсах:

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Утрировать – (умышленно преувеличевать) переборщувати, переборщати, переборщити, пересаджувати, пересадити, пересолювати, пересолити, передавати (передати) куті меду, переперчувати, переперчити, (франц., редко) утрувати, (частичн., преувеличивать) перебільшувати, (гиперболизировать) гіперболізувати.
[— Неправда, Наталко! Ти пересаджуєш, хоч я не знаю, чому, — кликнуло молоде дівчатко вражено й озлоблено (О.Кобилянська). Коли говорить, можна за нею писати, її мова поправна, інтересна, і в неї разить лише одно. Обдарена багатою фантазією, пересаджує кожну прожиту подробицю, представляє її майже неможливою (О.Кобилянська). — Ти за варварство, проти цивілізації — знаю цю романтику. Але я тебе спитаю: чому всі твої романтичні полінезійці стирчать вічно в рабстві під горсткою цивілізованих завойовників, а твої хвалені росіяни, маючи під собою найкращий шмат земної кулі, не можуть бодай як слід наїстися, не кажу вже, так як американці, а хоч би так, як ми, дарма що у нас нема де повернутися. Ти сам знаєш, що наш середній бауер виглядає ефектніше, ніж весь їхній колгосп, а один пересічний американський фермер має більше техніки, ніж ціле їхнє емтеес. — Ну, це вже ти, Вертере, переборщуєш, — озвались інші співрозмовники, що засадничо погоджувались з Вертером (У.Самчук). Критичний борщ Щоб їсти ми могли, Не переперч, Не переборщ І не пересоли (І.Качуровський). І це навіть не ассиміляція, тому що суржик заповнює пробіли, а не заміняє реальні слова (які лише в книжках і існують). Ще один абсурд цієї “чистої” української полягає в тому, що слова – вони із книжки, а побудова речення із реального життя. Тобто, копірайтер чи хто там тексти стругає, пише речення, і заміняє нелітературні слова на літературні. Якщо утрувати, то пишемо російське речення – українськими словами. І виходить дуже коряво, чому і не сприймаються ці слова. Піпл не хаває (з інтернету)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник складної лексики С. Караванський, 2012 (чернетка) Вгору

УТРИ́РОВАТЬ ще перетяга́ти струну́, шаржува́ти, пересо́лювати, перепе́рчувати, перебо́рщувати, передавати куті́ ме́ду, галиц. переяскра́влювати;
утрирующий що /мн. хто/ перебі́льшує тощо, зви́клий перебі́льшувати, зда́тний /ра́ди́й/ переборщи́ти, перебі́льшувач, прикм. перебі́льшувальний, шаржува́льний, пересо́лювальний, перепе́рчувальний, перебо́рщувальний, переяскра́влювальний;
утрирующийся/утрируемый перебі́льшуваний, шаржо́ваний, пересо́люваний, перепе́рчуваний, перебо́рщуваний, переяскра́влюваний.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Утрировать – переборща́ти, -ща́ю, -ща́єш, переборщи́ти, -щу́, -щи́ш.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Утри́ровать = переборща́ти, передава́ти кутї ме́ду.

Запропонуйте свій переклад