Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 7 статей
Запропонувати свій переклад для «множество»
Шукати «множество» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Мно́жество
1)
мат. – множина́.
-ство конечное – множина́ скінче́нна.
-ство безконечное – множина́ нескінче́нна, безконе́чна бе́зліч (-чи).
-ство везде плотное – множина́ всю́ди-густа́ (всегуста́);
2) (
большое количество чего) си́ла, (слабее) бага́то, бага́цько, (редко) мно́гість (-гости), многота́, (о толпе, рыбьей стае и т. п.) тиск (-ку), ва́лява, нава́льність (-ности), (гибель, пропасть) ги́бель (-ли), прі́рва, (тьма) тьма, (туча) хма́ра чого́; срв. Ма́сса 2. [Несу́ть її́ в труні́, а наро́ду си́ла, і всі пла́чуть (Грінч.). Понасхо́дилося си́ла люде́й (Єфр.). Си́ла мише́й (Л. Укр.). Си́ла оче́й уп’яли́сь у Петра́ (Гр. Григор.). Зна́ю си́лу казо́к (Кониськ.). Не злічи́ти його́ (пісо́к морськи́й) за-для мно́гости (Біблія). Части́на страше́нної многоти́ тих, котрі́ заселя́ли коли́сь (краї́ну) (Павлик). В собо́рі тиск попі́вства (Самійл.). Таки́й тиск ри́би (Сл. Гр.). В столи́ці зби́лася ва́лява лю́ду (Леонт.). Тако́го ва́лява ри́би! (Манж.). Сні́гу ва́лява (Основа). Я́блук там така́ ва́лява лежи́ть (Козелеч.). Торі́к у Лебедині́ нава́льність була́ москалі́в (Сл. Гр.)].
Великое, многое -ство – вели́ка си́ла, си́ла силе́нна, си́ла силю́ща, силе́ча (-чі), вели́кий (фам. чо́ртів) тиск, тьма́-тьму́ща, тьма́-те́мрява, страх, до сму́тку, до ли́ха, до лихо́ї годи́ни, до на́пасти, до ви́греба, (фам., грубо) до чо́рта, до ді́дька, до бі́са, до стобі́са, до стобі́сового ба́тька, до га́спида, до ге́мона, до ка́та, до хрі́на, до гре́ця, до си́на, до сти́лої ма́ми, (диал.) до пра́са. [Йде вели́ка си́ла чужи́х на рі́днії лани́ (Філян.). Люде́й до це́ркви найшло́ си́ла силе́нна (Звин.). Земе́ль си́лу силю́щу надба́в (Кониськ.). Ра́ків силе́ча (Сл. Гр.). За ни́ми вели́кий тиск люде́й (Куліш). Па́нства чо́ртів тиск (Греб.). Наро́ду там страх (Звин.). Смі́лости в тобі́ до ка́та (Самійл.). Назбира́ється їх до си́на (Квітка). А на шко́лі горобці́в до сти́лої ма́ми (Рудан.)].
Бесчисленное -во – бе́зліч (-чи); бе́злік (-ку), без-лі́ку, незліче́нна (незчисле́нна) бе́зліч чого́. [Бе́зліч га́ду (Куліш). Бе́зліч рук до не́ї простяга́лось (Л. Укр.). От і лічи́ таку́ бе́зліч (Ком. І.). Бе́злік водяни́х твари́н (Щоголів). Лю́ду зібра́лося тут без-лі́ку (Л. Укр.)].
Неизмеримое -ство – бе́змір (-ру), без-мі́ри, без лі́ку-мі́ри, немі́ряно. [Ще того́ по́ля – бе́змір! (Коцюб.). У них було́ землі́ немі́ряно (Мирний)].
Во -ве что – си́ла, вели́ка си́ла, бе́зліч, без-лі́ку чого́; си́ла-си́лою, ва́лявою, тьма́-тьмо́ю, (хма́ра-)хма́рою. [(Го́стей) си́ла-си́лою була́ (Квітка). Ва́лявою йдуть лю́ди (Черкащ.). Посі́ла (сарана́) на всіх за́ймищах тьма́-тьмо́ю (Біблія)].
Во -ве встречается, растёт и т. п. что – си́ла, бе́зліч, без-лі́ку и т. п. трапля́ється (зустріча́ється), росте́ и т. п. чого́.
Они во -ве падали – си́ла їх, бе́зліч їх и т. п. па́дало.

- Російсько-український словник складної лексики С. Караванський, 2012 (чернетка) Вгору

МНО́ЖЕСТВО ще ма́са, мо́ре, рій, про́пасть, поет. многота́;
(вели́кое) множество вели́ка си́ла;
бесчи́сленное множество бе́зліч;
множество люде́й живомовн. люде́й-люде́й!;
вели́ким множеством хма́рою.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Множество – си́ла, -ли, бага́то; безчисленное -во – бе́зліч, -чі.

- Російсько-український фразеологічний словник 1927р. (В. Підмогильний, Є. Плужник) Вгору

Множество – багато; сила. Бесчисленное множество – безліч. Многое множество – сила-силенна.

- Російсько-український словник сталих виразів 1959р. (І. О. Вирган, М. М. Пилинська) Вгору

Множество
• Бесчисленное (великое, многое) множество
– безліч (безлік, без ліку, без числа, без ліку-міри); незліченно; велика (незліченна) сила; (розм.) сила-силенна (сила-силюща, страшна сила, іноді силеча); тьма (тьма-темрява, тьма-тьмуща, зрідка у мн. тьмитем); гибель (до гибелі); до напасті; до смутку (до лиха, до лихої години); мла; хмара (хмара хмарою); аж кишить; як мурашні (як мурашви, як комашні); як трави; як листя; як (що) піску; (зниж.) як черви (як сарани); як полови (як сміття); [чортів] тиск; (згруб.) до чорта (до дідька, до біса, достобіса, достобісового батька, до гаспида, до гемона, до ката, до хріна, до греця, до сина, до стилої мами); (поет.) як зір(ок) на небі; як цвіту весняного (як цвіту по весні); як маку.

- Російсько-український словник з інженерних технологій 2013р. (Марія Ганіткевич, Богдан Кінаш) Вгору

мно́жество множина́,-ни́, числе́нність,-ности
м. бесконе́чное множина́ нескінче́нна
м. бесчи́сленное множина́ незліче́нна
м. за́мкнутое множина́ за́мкнена
м. исчисли́мое множина́ злічна́ [зчисле́нна]
м. коне́чное множина́ скінче́нна
м. несчётное множина́ незлічна́ [незліче́нна]
м. по́лное множина́ по́вна
м. связно́е множина́ зв’я́зна
м. сме́жностей множина́ сумі́жностей
м. соверше́нное множина́ доскона́ла
м. счётное множина́ зліче́нна
м. узлово́е множина́ вузлова́
м. упоря́доченное множина́ впорядко́вана
м. числово́е множина́ числова́

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Мно́жество = бага́то, бага́цько, си́ла, вели́ка си́ла, инодї — мно́жество, тиск, ва́лява, тьма́ те́мрява. — Безчи́сленне мно́жество = бе́злїч. — Велика сила народу полягло на войнї. Кн. — Такого валява риби. Ман. — Тьма темрява жуче було. — Гей не дивуйте, добриї люди, як на Вкраїні повстало, гей за Дашевим и Сорокою множество Ляхів пропало. п. — І хлопцїв чортів тиск було. Кот. (Д. н. під сл. Мно́го).

Запропонуйте свій переклад