Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 6 статей
Запропонувати свій переклад для «привлекательный»
Шукати «привлекательный» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Привлека́тельный – прина́дний, прива́бний, прина́дливий, прива́бливий, вабли́вий, пова́бний, вабни́й, знадли́вий, зна́дни́й для ко́го, кому́, (заманчивый) зала́сний кому́. [Прина́дна жі́нка. Прина́дна краса́. У́сміх прина́дний (Г. Барв.). Прива́бливе обли́ччя. Чо́рне мо́ре, неося́жне, широ́ке, невимо́вно прина́дливе (Кониськ.). Для те́бе прива́бного нема́ нічо́го там (Л. Укр.). Коза́к та во́ля – зала́сна до́ля (Ном.)].
-тельная наружность – прина́дне обли́ччя.
-льно – прина́дно, прива́бно, прива́бливо, вабли́во, звабли́во, ва́бно, знадли́во, зала́сно. [Життя́, опи́сане так прива́бно в книжка́х (Л. Укр.). Знадли́во всміха́ється (Л. Укр.)].

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Привлекательный – прина́дний, прива́бний, прина́дливий, прива́бливий, вабли́вий, зва́бливий, пова́бний, вабни́й, знадли́вий, зна́дни́й для ко́го, кому́, (заманчивый) зала́сний кому́:
привлекательная наружность – прина́дне (привабливе) обли́ччя;
чертовски привлекательный – збіса привабний.
[Прина́дна жі́нка. Прина́дна краса́. У́сміх прина́дний (Г.Барвінок). Прива́бливе обли́ччя. Чо́рне мо́ре, неося́жне, широ́ке, невимо́вно прина́дливе (О.Кониський). Для те́бе прива́бного нема́ нічо́го там (Л.Українка). Коза́к та во́ля – зала́сна до́ля (Номис). Перед очима — зелена керсетка, червона спідниця, знадний з усмішкою погляд (Панас Мирний). Стара замовкла, немов поглинули її принадні думи, мов зачарували знадливі образи (Марко Вовчок). Всі рухи його, важкуваті звичайно, ставали у танці легкими й повабними (М.Коцюбинський). Яким величним, блискучим, повабним здалось метеликові те світло! (Л.Українка). Не так же дивувались люди на невольників утеклих і на маврів-бранців (до них давно вже звикли бережани), як на Зораїдину пишну вроду: вона в ту хвилину була особливо гарна, вся аж сяяла з радості, що скінчилась нелегка дорога, що вона прибула безпечне в християнську землю; на личку їй грав такий знадливий рум’янець, що я міг би присягнути (не думаю, щоб захоплення мене осліпило): другої такої чудовної істоти немає на цілім світі, принаймні я ніде не бачив (М.Лукаш, перекл. М.Сервантеса). Дівчина відслонилася, і всі побачили чудове личко: Доротеї вона здалась кращою за Люсінду, а Люсінді кращою за Доротею, інші вважали, що мавританка може рівнятися повабною вродою з цими двома красунями, а дехто думав навіть, що вона їх переважила (М.Лукаш, перекл. М.Сервантеса)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник складної лексики С. Караванський, 2012 (чернетка) Вгору

ПРИВЛЕКА́ТЕЛЬНЫЙ (голос) соло́дкий;
привлека́тельные сто́роны прина́ди, плюси́.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Привлекательный – прина́дний, прива́бний, -а, -е; -но – прина́дно, прива́бно.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Привлека́тельный, но = прина́дний, но, прива́бливий, во, ве, знадли́вий, бо, ва́бний, но, ва́бкий, ко, пова́бний, но, зала́сний, манови́тий. — Поет малює нам принадний пейзаж. Зап. Фр. — Нїколи ще зоря любови не сяла для нього так чудово, так принадно. Фр. — Чоловік з виду не вродливий, але привабливе — симпатичний. Кн. — Не було у Шевченка нїчого привабливого з виду. Кн. — Давно вже зорили на ту знадливу парахвію. Лев. В. — Не дуже вабко туди ходити. — Д. ще під сл. Плѣни́тельный.
Прима́нчивый = прина́дний, манови́тий і т. д. д. Прельсти́тельный і Привлека́тельный.

Запропонуйте свій переклад