Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 5 статей
Запропонувати свій переклад для «застрягти»
Шукати «застрягти» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Гру́знуть, погру́знуть – гру́знути, загру́знути, стря́гнути, застря́гти, гружа́віти.
II. Завяза́ть, завя́знуть – загруза́ти, загру́з(ну)ти, угруза́ти, угру́з(ну)ти, ув’я́знути, застряг[в]а́ти, застря́г(ну)ти. [Загру́з у боло́ті. Угру́з по колі́на. Кі́стка в го́рлі застря́гла. Ув’я́зла і лиси́ця зуба́ми, нія́к не ви́рветься (Рудч.)].
Завя́зший – загру́злий, угру́злий, ув’я́злий, застря́глий.
Застрева́ть, застря́нуть и застря́ть – застряга́ти, застря́гнути и застря́гти, застря́ти, устряга́ти, устря́гти, захря́снути, (о мног.) позастряга́ти, постря́гнути. [Пі́де собі́ у двір та там і застря́гне (Свидн.). Ку́рка застря́гла в пло́ті (Звин.). Як то нам застря́ти у нево́лі ві́чній (М. Вовч.). Устря́г стари́й у соло́му по са́мі пахви́ (Свид.). А тут ще й дзвін уда́вся як череп’я́ний, бо на яки́йсь деся́ток карбо́ванчиків таки́ захря́сло у пан-отця́ (Свидн.). Гре́блю прорва́ла вода́, і вози́ там позастряга́ли. Де-де, а тут ко́ні постря́гнуть (Основа)].
Застря́вший – застря́глий, устря́глий, захря́слий.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Застрявать, застрять – застрява́ти, -ва́ю, -ва́єш, застря́ти, -ря́ну, -ря́неш, застря́гти, -гну, -гнеш.

- Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) Вгору

Застрява́ти, -ряю, -єш и застряга́ти, -га́ю, -єш, сов. в. застря́ти, -ря́ну, -неш и застрягти, -гну, -неш, гл. Застрявать, застрять, завязнуть. Жартувала баба з колесом, та спиця застряла. Ном. № 12665. Як то нам застряти у неволі вічній? МВ. II. 46. 3... лоба лилися краплі поту й застрягали в густих сивих кудлатих бровах. Левиц. І. 162. Піде собі у двір, та там і застрягне. Св. Л. 246.

Запропонуйте свій переклад