Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 6 статей
Запропонувати свій переклад для «растяпа»
Шукати «растяпа» на інших ресурсах:

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Растяпа – розтеле́па, розве́за, шлапа́к, (рус.) розтя́па, розтяпа́ка, (разиня, ротозей) роззява, роззявляка, воро́на, ґа́ва, ґаволо́в, солопі́й.
[Один писар у хуторі, да й той роззявляка (П.Чубинський). Ця дівка добра розвеза: ніколи дверей за собою не зачиняє (Сл. Гр.). Ото ще чортова розтяпака: несла свиту і не бачила, як люлька з кишені випала (Сл. Гр.).]
Обговорення статті
Губошлёп, прост.
1) (
с большими отвислыми губами) губа́нь, пля́мкало, губотя́п; (мямля, растяпа) вайло, макуха, лемішка, (разиня) роззя́ва, ґава.
[«Цій дуринді здається, що вона красуня навдивовижу! Але яка ж вона красуня? Очі витрішкуваті, як у сови, рот, як курінь на баштані, зуби, як лопатні, ще й до того вона низькоока та кислоока, неначе перепічайка; голова в неї завжди неначе кудлатий кужіль, а на потилиці все теліпається якесь кубло з одіржин або з пачосів. В цієї ледачої хвойди розум не в голові, а на язиці та в губищах. А їй здається, що вона найрозумніша од усіх». «А ти, паскудний губань! Чи тобі ж пак цінувать мою красу? Тобі, поганому безусові? В моїх очах є такі чари, що як на кого пильно подивлюсь, то одразу й причарую й прилюблю до себе» (І.Нечуй-Левицький)].
Обговорення статті
Растеряха, прост. – розтеле́па, розгу́ба, розве́за, (растяпа) розтя́па, розтяпа́ка, (разиня) роззя́ва, ґа́ва, ви́трішок, розво́ра, роззя́́вина, роззявля́ка. Обговорення статті

- Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) Вгору

Маку́х, -ха и маку́ха, -хи
1)
жмыхи;
2)
увалень;
3)
растяпа, тюфяк.
Шеле́парастяпа.

- Словник української мови 1927-1928рр. (Б. Грінченко, вид. 3-тє, за ред. С. Єфремова, А. Ніковського) Вгору

Маку́ховатий, -а, -е. *3) О человеке: увалень, растяпа, тюфяк. Сл. Нік.

Запропонуйте свій переклад