Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 5 статей
Запропонувати свій переклад для «хер»
Шукати «хер» на інших ресурсах:

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Хер
1) (старинное название буквы «х») хір;
2) (
мат, груб. ругательство) прутень. Обговорення статті
Стукачество, прост. – стукацтво.
[… цей хер запропонував мені всерйоз зайнятися стукацтвом… (Ю.Буряк). Виявляється, в армії він був стукачем — так його якось обкрутили, що відмовитися не зумів. Завдяки цьому на ДМБ пішов кандидатом у члени КПСС і думав, що попереду його чекає кар’єра, а про стукацтво забуто. Та де там (О.Негребецький). Історія української літератури всіх минулих століть, але передусім двадцятого — це історія несвободи і цензурних утисків. У зв’язку з цим це ще й значною (і надто значною) мірою історія пристосуванства, боягузтва, зрадництва та колаборації. А також не надто героїчна історія побутових доносів, анонімних сигналів, парткомівського стукацтва й тихого алкоголізму. Іншими словами, це — історія Спілки письменників України, історія їхньої, письменників України, спільноти, їхньої спільності (Ю.Андрухович)].
Обговорення статті

- Словник української мови 1927-1928рр. (Б. Грінченко, вид. 3-тє, за ред. С. Єфремова, А. Ніковського) Вгору

Коко́ші, кокі́ш, ж. мн. *2) Зерна кукурузы, будучи брошенными на раскаленную плиту (печь), лопаясь превращаются в ватоподобные шарики; их потом варят в меду. Анан. у. Хер. Переш.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Перестава́ть, переста́ть = перестава́ти, уга́вати (С. Ш.), вгава́ти, переста́ти, уста́ти (С. Л. Ш.), про вітер, гомін — ущу́хнути (С. Ш.), уни́шкнути, зани́шкнути, про дощ, — передощи́ти, про нудоту — перену́дити, про біль зубів — уни́ти, боятись — перебоя́ти ся, сердитись — пересе́рдити ся, відсе́рдитися, журити ся — пережури́ти ся, віджури́ти ся, гавкати — перега́вкати, перебреха́ти і т. д. — Хилили ся густі лози, та вже й перестали, дивили ся карі очі, та й плакати стали. н. п. — Бог дасть передощить — буде ясно. Хер. — Унили зуби. Хер. — Еге! вже я не той! перебояв ся; піду серед ночі куди хочете. Кр. — Скоро собака перебрехав, ми тодї тихцем до комори. Кн.
Свѣти́льникъ = сьвітни́к (Хер.), сьві́тич, сьвіта́ч, сьвіте́ць і д. Подсвѣ́чникъ. Горе тим, котрі дали держать слїпому світець в руках: не сьвітить він тодї нїкому, а палить, нищить все у прах. Скл.

Запропонуйте свій переклад