Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 7 статей
Запропонувати свій переклад для «морж»
Шукати «морж» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Морж, зоол. Odobenus rosmarus – морж (-жа́), мо́рськи́й кінь (р. коня́).

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Зализанный – зализаний:
зализанное место – за́лизень.
[Труда ще трошки ширше відпинає портьєру, присуває лице ще ближче до лиця Елізи й починає «представляти». Он той зализаний плискуватий монгол, наче з води витягнений морж. Це — капітан світляної батареї якогось там їхнього полку (В.Винниченко). — Чи видиш, я прийшла, розшукала твої слідочки, не розшукала лиш тебе. Ано, не розшукала! Бо ти взяв та й пішов із цього лютого, дикозвіриного світу, обрав замість мене веселу домовину — глибінь морську. Пощо вчинив так, соколику втішний?! — заломила спечені чужим сонцем рученята і впала на зализаний вітрами пісок (Д.Міщенко). — Єсть! — пискнув по-військовому й на польський лад приклав до чола два пальці наш черговий голова. Миршавий цей чоловічок, тихий, низенький, гейби зализаний коров’ячим язиком, у ніякій армії не служив через заїкуватість, він не вмів вимовити без заїкання, без муки жодного слова, а «єсть» якось виучив, як камінець у роті обточив; йому довго довелося розтлумачувати Миронові Мацюпіньці, який, покинувши воювання в «стрибках» (бо там, до холєри ясної, можуть вбити), найнявся при сільській канцелярії за сторожа, опалювача печей та ще й на додаток — бубністом, тобто при потребі він товкся з бубном по селу й скликав горопашне населення на чергову «профілактику», що директор Гайдаш мусить бути в читальні живий або мертвий (Р.Федорів). Пізніше, коли Горік ступив «за вікна», то бачив батька з двома дівахами. Одну він особливо виділив — з яскраво нафарбованими губами, худу, повногруду; мішанина кроків, батьків зализаний чуб; а поки що за вікнами бігли білі хмари, пролітали десятками тіней ноги; місяць блискотів по шибках, у яких відбивалися часом розітерті обличчя, а погляд сумно опадав на вулицю, і тепло в кутку ворушилася зі сну баба Піскуриха, читаючи вечірньої молитви (О.Ульяненко). Волосся на голові мав небагато, було воно дбайливо зализане, та й увесь він був дбайливо зализаний, якось виклично причесаний і помитий (С.Жадан). За бюрком зализаний адміністратор мерщій запропонував мені номер (П.Таращук, перекл. Л.-Ф.Селіна)].
Обговорення статті

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Морж, зоол. – морж, -жа́.

- Вебсловник жіночих назв української мови 2022р. (Олена Синчак) Вгору

моржи́ха, моржи́х; ч. морж
1. самиця моржа. [Моржихи– дбайливі мами. (ukr.media, 14.01.2019).]
2. та, хто купається в крижаній воді. [Жінка-моржиха протягом дев’ятирічного терміну купається голою у водах Дніпра. (ukr.media, 16.03.2018).]
див.: моржи́ця
Словник української мови: у 20 т., Т.1-11, 2015-2021.
Словник української мови: в 11 томах, Т. 4, 1973, с. 803 – 1 значення.
Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов.)
моржи́ця, моржи́ць; ч. морж
та, хто купається в крижаній воді. [Моржиця (титри до сюжету) (СТБ: Вікна, 10.11.2009; цит. за: А. Нелюба).]
див.: моржи́ха
Словотворчість незалежної України. 1991-2011: Словник / Уклад. А. Нелюба, X., 2012, с. 299.
Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) – моржи́ха – моржи́ця, моржи́ха.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Моржъ, зоол. Trichecus rosmarus = морж, морськи́й кінь.
Лёгкое, мн. лёгкія = ле́гке, ле́гки, леге́ня, леге́нї (Чайч.), легу́шка (Полт.). — Дуєть ся, як легке в горшку. н. пр. — Прийшла смерть моя, легке точить ся. Руд. — Морж не риба, а зьвір — дихає легенями, а не зябрами. Чайч.

Запропонуйте свій переклад