Сховати наголоси
Освітлювати знайдене
Знайдено 12 статей
Запропонувати свій переклад для «велосипед»
Шукати «велосипед» на інших ресурсах:

- Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов) Вгору

Велосипе́д – велосипе́д, самока́т, самока́тка. [Приї́хав самока́том, самока́ткою].
Легкодоро́жный – легки́й, легкої́зний, пасажи́рний, пасажи́рський. [Легки́й велосипе́д. Пасажи́рний автомобі́ль].

- Російсько-український народний сучасний словник 2009– Вгору

Велосипед – (франц. от. лат.) велосипед, (диал., польск.) ровер:
изобретать, изобрести велосипед – винаходити, винайти велосипед (колесо); відкривати, відкрити Америку.
[Стежкою в бік залізниці їхав дядько на велосипеді. Він помітив, що у кущах борюкається якась лайлива гадь, закрутив навіжено педалями й за п’ять хвилин був на станції. Там він перетнув усі вісім колій і тільки тоді, не злізаючи з веломашини, щедро висякався (В.Діброва). Ніщо не дарує більшого відчуття благочестя й невразливості, ніж велосипед в Амстердамі. Тут скинуто диктатуру автомобіля, і ви стаєте частиною великого племені, що гордо сидить у сідлах і зневажливо споглядає капоти дурнів і легкодухів за кермом  (Ю.Костюк, перекл. Д.Ніколза)]
Обговорення статті
Гибрид – (от лат.) гібри́д; (смесь животн. или веществ) мі́шанка, мішани́на, мішани́ця, пере́міш; (животн. или человек: ублюдок) по́круч, підту́мок, пере́водня́, (только челов.) мі́шанець, переві́дник.
[То не справжній хорт — підтумок. Ні швець, ні мнець, ні чор-зна-що: ото підтумок (Сл. Гр.). Чужи́нці ва́рварської кро́ви, уся́ка темношку́ра по́круч (Л.Українка). А як же суржик? Де він цей милий покруч, химерний мішанець, кровозмісне дитя білінгвізму? (Ю.Андрухович). — Сердита, видимо, у вас сусідка? — Та як вам сказати? Характер правильний — гібрид кобри з ящіркою (О.Вишня). Суржик заполонив екран: мішанина в подачі текстів і мікротекстів українською та російською мовами у співвідношенні часто не на користь мови державної; такою мішаниною заповнено наш звуковий простір; мовний дискомфорт супроводжує нас у столиці та в інших великих містах сходу й півдня (О.Сербенська). Цвітуть іще ті вишняки, за обрій стелиться пшениця, і йде у школу навпрошки маленький хлопчик мішаниця (Л.Костенко). — Мій перший велосипед — це жахлива мішанина. Основа в нього чеська, всі деталі італійські, докуплені — все я майже сам збирав, і з нього я витис все що хотів (О.Ушкалов). — Одне слово, вони в мене прості селяни, чистокровні, мовляв, християни, а не якісь там мавританські чи ще які підтумки, ще й до того тяжко багаті, у таких розкошах, що куди там іншому полупанку або й панові (М.Лукаш, перекл. М.Сервантеса). От він і заговорив до мене тим суржиком, що то ним по всій Берберії аж до самого Стамбула маври з нашим невольником розмовляють (воно таке — ні арабщина, ні кастільщина, ані жодна інша мова, а мішаниця з усіх потроху, аби якось порозумітись), заговорив, кажу, і спитав, чого я тут у нього в саду шукаю та чий я єсть (М.Лукаш, перекл. М.Сервантеса). Пес Балтазар обнюхав його штани; приязний і цинічний покруч, який уродився від випадкової зустрічі пуделя і фокстер’єра, відчув — сталося щось незвичайне (О.Терех, перекл. Д.Ґолсворсі). Я гібрид гримучої змії з лісовим дзвіночком (Ф.Ранєвська). 1. Слон — це гібрид довгоносика, товстолобика і чебурашки. 2. Ідеальний чоловік — це гібрид банкомату й посудомийної машини. 3. Науковці винайшли новий гібрид кавуна й вишні. Маючи розмір вишні, диво-фрукт має стільки ж насіння, скільки й кавун].
Обговорення статті

- Російсько-український словник складної лексики С. Караванський, 2012 (чернетка) Вгору

ВЕЛОСИПЕ́Д галиц. ко́лесо.

- Російсько-український словник 1930р. (О. Ізюмов) Вгору

Велосипед – велосипе́д, -да; -дный – велосипе́дний, -а, -е.
Самокат, см. Велосипед.

- Російсько-український словник технічної термінології 1928р. (І. Шелудько, Т. Садовський) Вгору

Велосипед – велосипе́д (-да);
в. двухколесный – в. двоколі́сний;
в. одноколесный – в. одноколі́сний.
Аэро-буер – аеробу́ер (-ра);
• а.-велосипед
– а.-велосипе́д (-да).

- Російсько-український словник з інженерних технологій 2013р. (Марія Ганіткевич, Богдан Кінаш) Вгору

велосипе́д велосипе́д,-да

- Російсько-український словник військової термінології 1928р. (С. та О. Якубські) Вгору

*Велосипед — велосипе́д, -да.

- Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.) Вгору

Велосипе́дъ = самока́т, самока́тка. Кр.

Запропонуйте свій переклад